Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

MINISTERSTWO ROZWOJU PRACY I TECHNOLOGII: STOPA BEZROBOCIA W MAJU 6,1%

Mamy lepsze dane z rynku pracy. Stopa bezrobocia rejestrowanego w maju 2021 r. spadła o 0,2 pkt proc. m/m do 6,1%, wynika z wstępnych danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT),

Jak poinformował wicepremier i szef resortu Jarosław Gowin na swoim profuilu na Twitterze w porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o ponad 25 tysięcy osób.

W końcu maja Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec kwietnia 2021 r. wyniosła 6,3%, czyli spadła o 0,1 pkt proc. wobec marca br.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu kwietnia 2021 r. wyniosła 1 mln 53 tys. wobec 1 mln 78 tys. miesiąc wcześniej i w porównaniu do 965 tys. rok wcześniej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.