Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

MINISTERSTWO PRZEMYSŁU OD 1 MARCA

Od 1 marca – będziemy mieli Ministerstwo Przemysłu. To ważna zmiana, bo jak na razie mamy tylko samego ministra – profesor Marzenę Czarnecką – z którą trzeba się kontaktować przez inny resort.

RZĄD BEZ WIĘKSZOŚCI

Rozporządzenie Rady Ministrów ws. utworzenia Ministerstwa zostało opublikowane na stronach Rządowego Centrum Legislacji. >> Resort zostanie wydzielony z Ministerstwa Aktywów Państwowych – powstanie z komórek zajmujących się gospodarką złożami kopalin.

Od 1 marca, ministerstwo ma się zajmować górnictwem jako takim i kwestią energetyki w zakresie paliw kopalnych.

Siedziba resortu – docelowo będzie mieścić się na Śląsku. Pod koniec grudnia wojewoda śląski Marek Wójcik zapowiedział, że w pierwszym okresie swojego urzędowania minister Marzena Czarnecka „najpewniej będzie pracowała w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego”.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez TVP, docelowo Ministerstwo Przemysłu ma mieścić się w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej – zajmując część budynku przy ulicy Powstańców 30 w Katowicach.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...