Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

MINISTERSTWO FINANSÓW: PO IV NADWYŻKA W BUDŻECIE 9,2 MLD ZŁ

Po kwietniu budżet ma sporą nadwyżkę. Według Ministerstwa Finansów w państwowej kasie po czterech miesiącach roku było odłożone 9 mld 200 mln złotych.

MINISTERSTWO FINANSÓW: PO IV NADWYŻKA W BUDŻECIE 9,2 MLD ZŁ

Jak podał resort finansów dochody po kwietniu wyniosły ponad 147 mld zł, to jest ponad 36 proc. planu, a wydatki prawie 138 mld zł, to jest ponad 28 proc. planu na 2021 rok.

Ministerstwo Finansów podało, że w okresie styczeń-kwiecień dochody budżetu były wyższe o 17 mld 400 mln zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Z czego dochody podatkowe były wyższe o 21 mld zł. Dochody z VAT-u były wyższe o 24,3 proc., z PIT-u o prawie 27 proc. a z CIT-u o prawie 13 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ministerstwo finansów wyróżniło największych płatników CIT w 2021 roku. Firmom wręczono dyplomy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak się rozmawia z rządem po uszczupleniu budżetów samorządów rozmawiał na konferencji Banku Gospodarstwa Krajowego dla jednostek samorządu terytorialnego Marcin Dobrowolski z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak mogą kształtować się ceny paliw po uwzględnieniu tarczy podatkowej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach w podatku VAT rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Leonarskim, adwokatem i doradcą podatkowym z kancelarii B2RLAW.

%d bloggers like this: