Connect with us

Hi, what are you looking for?

URZĘDY PODATKI

MINISTERSTWO FINANSÓW: PO IV NADWYŻKA W BUDŻECIE 9,2 MLD ZŁ

Po kwietniu budżet ma sporą nadwyżkę. Według Ministerstwa Finansów w państwowej kasie po czterech miesiącach roku było odłożone 9 mld 200 mln złotych.

Jak podał resort finansów dochody po kwietniu wyniosły ponad 147 mld zł, to jest ponad 36 proc. planu, a wydatki prawie 138 mld zł, to jest ponad 28 proc. planu na 2021 rok.

Ministerstwo Finansów podało, że w okresie styczeń-kwiecień dochody budżetu były wyższe o 17 mld 400 mln zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Z czego dochody podatkowe były wyższe o 21 mld zł. Dochody z VAT-u były wyższe o 24,3 proc., z PIT-u o prawie 27 proc. a z CIT-u o prawie 13 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.