Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

MINISTER FINANSÓW NAŁOŻYŁ KARĘ NA STS

Minister Finansów nałożył karę administracyjną w wysokości 2,95 mln zł na spółkę STS.

WYKUP AKCJI STS

Jak podano w opublikowanym komunikacie, kara została nałożona w związku z niedopełnieniem obowiązków wynikających z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu: wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za wykonanie obowiązków określonych w ustawie, sporządzania oceny ryzyka, stosowania środków bezpieczeństwa finansowego, wprowadzenia wewnętrznej procedury instytucji obowiązanej oraz przekazania zawiadomienia do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.

STS od decyzji Ministra Finansów wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Skarga została jednak oddalona – wyrok nie jest jest prawomocny, bo STS złożył wniosek kasacyjny.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.