Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

MILLENNIUM: ZMIANY W PLANOWANIU REZERW WPŁYNĘŁY NA WYNIKI W iI KWARTALE

Bank Millennium zdecydował o utworzeniu rezerw na ryzyko prawne związane z kredytami walutowymi o wartości przekraczającej 460 mln zł. W następstwie zarząd zakłada ujemny wynik netto w drugim kwartale tego roku.

FOT. MILLENNIUM

W ocenie Millennium rezerwy odzwierciedlają utrzymujące się negatywne trendy
w zakresie orzecznictwa sądowego, napływ nowych spraw sądowych oraz wynikające z tego zmiany w metodologii oceny ryzyka przez bank.

W wyniku takiego poziomu rezerw oraz pomimo dobrych wyników operacyjnych, bank spodziewa się ujemnego wyniku netto w II kwartale. dodano. Szczegóły poznamy 26 lipca – wtedy bank opublikuje raport za 2 kwartał.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.