Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

MILLENNIUM: ZMIANY W PLANOWANIU REZERW WPŁYNĘŁY NA WYNIKI W iI KWARTALE

Bank Millennium zdecydował o utworzeniu rezerw na ryzyko prawne związane z kredytami walutowymi o wartości przekraczającej 460 mln zł. W następstwie zarząd zakłada ujemny wynik netto w drugim kwartale tego roku.

WYNIKI MILLENNIUM
FOT. MILLENNIUM

W ocenie Millennium rezerwy odzwierciedlają utrzymujące się negatywne trendy
w zakresie orzecznictwa sądowego, napływ nowych spraw sądowych oraz wynikające z tego zmiany w metodologii oceny ryzyka przez bank.

W wyniku takiego poziomu rezerw oraz pomimo dobrych wyników operacyjnych, bank spodziewa się ujemnego wyniku netto w II kwartale. dodano. Szczegóły poznamy 26 lipca – wtedy bank opublikuje raport za 2 kwartał.

MILLENNIUM: ZMIANY W PLANOWANIU REZERW WPŁYNĘŁY NA WYNIKI W iI KWARTALE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Answear.com rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Krzysztofem Bajołkiem, prezesem zarządu Answear.com.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach PKP Cargo rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z doktorem Maciejem Jankiewiczem, członkiem zarządu PKP Cargo ds. finansowych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach polskiej spółki biotechnologicznej Poltreg, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Piotrem Trzonkowskim, prezesem Poltregu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O problemach z odbieraniem obywatelom ukraińskim zezwoleń na pobyt i pracę w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Joanną Porath, prezes Agencji Celnej...

%d