Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MILLENNIUM: 0.5 MLD ZŁ STRATY W 1H’2021 WYNIK JEST OBCIĄŻONY PONAD MILIARDEM ZŁOTYCH ODPISU NA FRANKI

Ruszył sezon wyników kwartalnych na GPW. Bank Millennium lekko w górę po wynikach za pierwsze półrocze. Millennium zaraportował co prawda 0,5 miliarda złotych straty netto – ale to skutek jednorazowego odpisu na kredyty frankowe.

MILLENNIUM: 0.5 MLD ZŁ STRATY W 1H'2021 WYNIK JEST OBCIĄŻONY PONAD MILIARDEM ZŁOTYCH ODPISU NA FRANKI

Inwestorzy mogą być zadowoleni ze wzrostu przychodów Millennium o pół procent – do prawie miliarda ośmiuset milionów złotych. Zdaniem Przemysława Barankiewicza, szefa DM Finax, Millennium dobrze radzi sobie z przenoszeniem głównego źródła przychodów z części odsetkowej do części prowizyjnej. Dla klientów takie przenoszenie oznacza np. wyższe opłaty za prowadzenie konta.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

POLSKA

Pozytywnie wynikami za pierwsze trzy miesiące 2022 roku zaskoczył drugi pod względem wielkości aktywów bank w naszym kraju, czyli Pekao SA.

%d bloggers like this: