Jak wynika z przeprowadzonego badania chęć pracy zdalnej różni się w zależności od wieku. Najchętniej z domu pracowałyby osoby urodzone w latach 1984-1994, z których niemal 4 na 10 jest gotowych całkowicie zrezygnować z biura lub zaglądać do niego tylko sporadycznie. Jedna piąta najchętniej pracowałaby zdalnie przez dwa dni w tygodniu, a resztę w biurze.
Na drugim miejscu pod względem potrzeby pracy zdalnej są najmłodsze osoby na rynku pracy. W pokoleniu Z, czyli osób urodzonych po 1995 roku, 27 proc. chętnie zostawałoby w domu przez cały tydzień pracy. Tyle samo wybrałoby 2 dni pracy zdalnej. Jedna piąta zrezygnowałaby z biura na 3 dni w tygodniu. Przejście na całkowitą pracę zdalną najmniej zainteresuje pracowników z roczników do 1984 r.
Według badania zdecydowana większość specjalistów i menedżerów chce mieć możliwość pracy zdalnej. Z kolei 15 proc. spośród respondentów pytanych przez Antal deklaruje, że po zakończeniu pandemii pracę z domu chce wykonywać tylko w wyjątkowych sytuacjach lub wcale.
Jak zwrócił uwagę prezes Antal Artur Skiba, w większości firm w ciągu ostatniego roku efektywność podwładnych prowadzących pracę zdalną nie spadła.
Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24
Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.
Kup dostęp online do telewizji BIZNES24
Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV
