Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

MILLENIALSI CHCĄ NA ZDALNE

Pokolenie Millenialsów woli zdalny system pracy, pokazuje badanie
Antal i Cushman & Wakefield. Aż 39 procent wśród badanej grupy wyraża chęć całkowitej rezygnacji z biura.

MILLENIALSI CHCĄ NA ZDALNE

Jak wynika z przeprowadzonego badania chęć pracy zdalnej różni się w zależności od wieku. Najchętniej z domu pracowałyby osoby urodzone w latach 1984-1994, z których niemal 4 na 10 jest gotowych całkowicie zrezygnować z biura lub zaglądać do niego tylko sporadycznie. Jedna piąta najchętniej pracowałaby zdalnie przez dwa dni w tygodniu, a resztę w biurze.

Na drugim miejscu pod względem potrzeby pracy zdalnej są najmłodsze osoby na rynku pracy. W pokoleniu Z, czyli osób urodzonych po 1995 roku, 27 proc. chętnie zostawałoby w domu przez cały tydzień pracy. Tyle samo wybrałoby 2 dni pracy zdalnej. Jedna piąta zrezygnowałaby z biura na 3 dni w tygodniu. Przejście na całkowitą pracę zdalną najmniej zainteresuje pracowników z roczników do 1984 r.

Według badania zdecydowana większość specjalistów i menedżerów chce mieć możliwość pracy zdalnej. Z kolei 15 proc. spośród respondentów pytanych przez Antal deklaruje, że po zakończeniu pandemii pracę z domu chce wykonywać tylko w wyjątkowych sytuacjach lub wcale.

Jak zwrócił uwagę prezes Antal Artur Skiba, w większości firm w ciągu ostatniego roku efektywność podwładnych prowadzących pracę zdalną nie spadła.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...