Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

MILLENIALSI CHCĄ NA ZDALNE

Pokolenie Millenialsów woli zdalny system pracy, pokazuje badanie
Antal i Cushman & Wakefield. Aż 39 procent wśród badanej grupy wyraża chęć całkowitej rezygnacji z biura.

MILLENIALSI CHCĄ NA ZDALNE

Jak wynika z przeprowadzonego badania chęć pracy zdalnej różni się w zależności od wieku. Najchętniej z domu pracowałyby osoby urodzone w latach 1984-1994, z których niemal 4 na 10 jest gotowych całkowicie zrezygnować z biura lub zaglądać do niego tylko sporadycznie. Jedna piąta najchętniej pracowałaby zdalnie przez dwa dni w tygodniu, a resztę w biurze.

Na drugim miejscu pod względem potrzeby pracy zdalnej są najmłodsze osoby na rynku pracy. W pokoleniu Z, czyli osób urodzonych po 1995 roku, 27 proc. chętnie zostawałoby w domu przez cały tydzień pracy. Tyle samo wybrałoby 2 dni pracy zdalnej. Jedna piąta zrezygnowałaby z biura na 3 dni w tygodniu. Przejście na całkowitą pracę zdalną najmniej zainteresuje pracowników z roczników do 1984 r.

Według badania zdecydowana większość specjalistów i menedżerów chce mieć możliwość pracy zdalnej. Z kolei 15 proc. spośród respondentów pytanych przez Antal deklaruje, że po zakończeniu pandemii pracę z domu chce wykonywać tylko w wyjątkowych sytuacjach lub wcale.

Jak zwrócił uwagę prezes Antal Artur Skiba, w większości firm w ciągu ostatniego roku efektywność podwładnych prowadzących pracę zdalną nie spadła.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MILLENIALSI CHCĄ NA ZDALNE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: