Connect with us

Hi, what are you looking for?

NIERUCHOMOŚCI

MILLENIALSI CHCĄ NA ZDALNE

Pokolenie Millenialsów woli zdalny system pracy, pokazuje badanie
Antal i Cushman & Wakefield. Aż 39 procent wśród badanej grupy wyraża chęć całkowitej rezygnacji z biura.

Jak wynika z przeprowadzonego badania chęć pracy zdalnej różni się w zależności od wieku. Najchętniej z domu pracowałyby osoby urodzone w latach 1984-1994, z których niemal 4 na 10 jest gotowych całkowicie zrezygnować z biura lub zaglądać do niego tylko sporadycznie. Jedna piąta najchętniej pracowałaby zdalnie przez dwa dni w tygodniu, a resztę w biurze.

Na drugim miejscu pod względem potrzeby pracy zdalnej są najmłodsze osoby na rynku pracy. W pokoleniu Z, czyli osób urodzonych po 1995 roku, 27 proc. chętnie zostawałoby w domu przez cały tydzień pracy. Tyle samo wybrałoby 2 dni pracy zdalnej. Jedna piąta zrezygnowałaby z biura na 3 dni w tygodniu. Przejście na całkowitą pracę zdalną najmniej zainteresuje pracowników z roczników do 1984 r.

Według badania zdecydowana większość specjalistów i menedżerów chce mieć możliwość pracy zdalnej. Z kolei 15 proc. spośród respondentów pytanych przez Antal deklaruje, że po zakończeniu pandemii pracę z domu chce wykonywać tylko w wyjątkowych sytuacjach lub wcale.

Jak zwrócił uwagę prezes Antal Artur Skiba, w większości firm w ciągu ostatniego roku efektywność podwładnych prowadzących pracę zdalną nie spadła.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.