Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

MILIONOWE DŁUGI ZA JAZDĘ NA GAPĘ

MILIONOWE DŁUGI

Prawie 291 tys. osób wpisanych jest do krajowego rejestru długów za jazdę bez ważnego biletu. Łączna kwota zadłużenia wynosi obecnie 418 mln zł. Rok wcześniej wartość długu za jazdę na gapę wynosiła 455 mln zł. Cieszyć może spadek tej kwoty rok do roku, ale martwić mogą inne dane.

CZYTAJ TEŻ: OZUSOWANIE UMÓW CORAZ BLIŻEJ

Jak wynika z raportu KRD rośnie i to niemal lawinowo liczba osób poniżej 18 roku życia, która lubi jazdę bez biletu. W ujęciu rocznym liczba gapowiczów wzrosła w tej grupie aż o 60 proc. Ta grupa ma obecnie ponad 3600 zobowiązań, które składają się na łączną kwotę 1 mln 140 tys. zł do zapłaty. Średni dług na osobę wynosi 500 zł.

W raporcie zwrócono uwagę, że dwie najbardziej zadłużone grupy to osoby w wieku 26-35 i 36-45 lat. W tej pierwszej średni dług wynosi 1489 zł, a w tej drugiej jest to kwota 1570 zł na osobę.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MILIONOWE DŁUGI ZA JAZDĘ NA GAPĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.

NIERUCHOMOŚCI

Zła wiadomość dla posiadaczy nieruchomości. Od przyszłego roku posiadacze mieszkań, domów oraz gruntów zapłacą wyższe podatki.