Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

MILIARDY ZA PAKIET FIT FOR 55

PAKIET FIT FOR 55
foto: pixabay.com

Realizacja wymagań pakietu Fit for 55 w polskim ciepłownictwie to koszt nawet do 418 mld zł – wynika z raportu przygotowanego przez Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych.

Jak powiedział na spotkaniu prasowym Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej i Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych: “Transformacja energetyki, w tym ciepłownictwa jest nieunikniona. Musimy się dekarbonizować. A jednocześnie regulacje unijne, w tym pakiet Fit for 55 mocno oddziałuje na skalę i tempo całej transformacji”.

CZYTAJ TEŻ: BANKI CENTRALNE KUPUJĄ ZŁOTO

Jak dodał Dąbrowski: Analiza pokazała, że spełnienie wymagań pakietu Fit for 55 wymaga w zależności od scenariusza, poniesienia nakładów na infrastrukturę przesyłową i dystrybucyjną w wysokości do 100 mld zł, w infrastrukturę wytwórczą do 178 mld zł, na modernizację instalacji odbiorczych do 140 mld zł. Łącznie na dekarbonizację ciepłownictwa systemowego w Polsce potrzeba ok. 400 mld zł, by dostosować się do Pakietu Fit for 55.

MILIARDY ZA PAKIET FIT FOR 55

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d