Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

MILIARDY DLA ENERGOCHŁONNYCH

MILIARDY DLA ENERGOCHŁONNYCH

W lutym rozpocznie się nabór wniosków o wypłatę dla firm dotkniętych wysokimi cenami energii i gazu.

Przyjmowaniem wniosków i wypłatą środków zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dla firm, w które uderzyły wysokie ceny gazu i energii rząd przeznaczył ponad 3 mld zł.

CZYTAJ TEŻ: SHELL ZAMKNIE RAFINERIĘ W RFN

To już trzeci nabór. Co ciekawe w poprzednich nie udało się wykorzystać wszystkich funduszy. W pierwszej edycji, za 2022 r. przedsiębiorcy mogli liczyć na wsparcie w wysokości nieco ponad 5 mld zł. Z tych środków wykorzystano tylko 2 miliardy 300 milionów zł.

Podobnie historia wyglądała w przypadku drugiej edycji ogłoszonej w ubiegłym roku. Rząd na pomoc dla firm przeznaczył 5.5 mld zł. Nadające się do akceptacji wnioski złożyło 307 podmiotów, którym przyznano niespełna 2,2 mld zł.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MILIARDY DLA ENERGOCHŁONNYCH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...