Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

MILIARDY DLA CPK Z EMISJI OBLIGACJI

CPK KUPIŁ TYSIĄC HEKTARÓW
Wizualizacja CPK (materiały spółki CPK)

Kwotą prawie 7 miliardów złotych ma zostać dokapitalizowany w tym roku Centralny Port Komunikacyjny. By wpompować pieniądze do spółki, rząd będzie musiał wcześniej wyemitować obligacje.

Do tej pory w CPK został dokapitalizowany kwotą przekraczająca 2 mld zł.
Jak podano w projekcie uchwały Rady Ministrów łączna wartość środków ze skarbowych papierów wartościowych przeznaczonych dla CPK w latach 2020-23 wyniesie ponad 9 mld zł.

CZYTAJ TEŻ: BILETY W NIEMCZECH TAŃSZE NIŻ W POLSCE

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

W mediach trwają przepychanki o to czy Centralny Port Komunikacyjny powstanie czy nie powstanie. A spółka złożyła właśnie wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej. Do...

GPW

Wynikami nie zachwycił jeden z ulubieńców giełdowych inwestorów, czyli Torpol. Zyski tej specjalizującej się w inwestycjach kolejowych spółki okazały się co prawda lepsze od...

TRANSPORT

Ciąg dalszy zamieszania z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Maciej lasek pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji zapewnia, że prace projektowe nad naszym narodowym hubem nie zostały...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.