Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

MILIARDY DLA CPK Z EMISJI OBLIGACJI

CPK KUPIŁ TYSIĄC HEKTARÓW
Wizualizacja CPK (materiały spółki CPK)

Kwotą prawie 7 miliardów złotych ma zostać dokapitalizowany w tym roku Centralny Port Komunikacyjny. By wpompować pieniądze do spółki, rząd będzie musiał wcześniej wyemitować obligacje.

Do tej pory w CPK został dokapitalizowany kwotą przekraczająca 2 mld zł.
Jak podano w projekcie uchwały Rady Ministrów łączna wartość środków ze skarbowych papierów wartościowych przeznaczonych dla CPK w latach 2020-23 wyniesie ponad 9 mld zł.

CZYTAJ TEŻ: BILETY W NIEMCZECH TAŃSZE NIŻ W POLSCE

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe.

MILIARDY DLA CPK Z EMISJI OBLIGACJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: