Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

MIESZKANIA SĄ DROGIE I BĘDĄ DROŻSZE

Program mieszkanie na start będzie, albo nie będzie mimo to ceny mieszkań i tak będą rosły. wynika z opracowania przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny.

BEZPIECZNY KREDYT
foto: pexels.com

W grupie 17 największych miast, w pierwszym kwartale 2024 r. ceny mieszkań na rynku wtórnym wzrosły o 21 proc. w ujęciu rocznym, natomiast na rynku pierwotnym o 16 proc.

Instytut zwraca uwagę że to więcej niż w trzecim i czwartym kwartale ubiegłego roku, kiedy to wzrost dla rynku wtórnego wyniósł średnio ok. 14 proc., a dla pierwotnego 10 proc.

Eksperci PIE stwierdzili, że sprzedaż mieszkań utrzymuje obecnie silny trend wzrostowy – liczna nowych ofert wzrosła o 20 proc. w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku. W ciągu przeciętnego tygodnia podczas I kw. 2024 r. średnia liczba nowych ofert wyniosła 9 tys.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.