Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MIESZANE NASTROJE NA WALL STREET

NASTROJE NA WALL STREET

Po decyzji i komentarzach prezesa FED Jeroma Powella nowojorskie giełdy zakończyły dzień w mieszanych nastrojach. DOW JONES ponownie zyskał, tym razem 0,23%notując 13 dzień z rzędu na plusie, S&P500 i Nasdaq lekko straciły, S&P500 o 0,02% a Nasdaq o 0,12%. Ale uwaga! 13-ty dzień z rzędu wzrostu Dow Jones’a to najdłuższa seria wzrostowa od 1987 roku!

Sesja zakończyła się z udziałem gości z DIRECTION AND HOWARD CAPITAL, firmy zajmującej się doradztwem inwestycyjnym, założonej po krach 1987 roku by pomóc inwestorom chronić pieniądze przed stratami w podobnych zdarzeniach.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI BOEINGA LEPSZE OD OCZEKIWAŃ

Akcje platformy Meta, właściciela między innymi Facebooka wzrosły o prawie 7% w przedłużonym handlu dzięki lepszym niż oczekiwano wynikom i zapowiedziom ich dalszej poprawy, podczas gdy akcje popularnego producenta sosów do grilla, Chipotle straciły około 9%, ponieważ sprzedaż spadła poniżej szacunków.

Wall Street czeka dziś na wynik firmy Honeywell, McDonald’s, Intel, Forda, T Mobile i linii wycieczkowej Royal Carabian. Inwestorzy będą również obserwować Dow: jeśli zakończy dzień 14. z rzędu pozytywną sesją, będzie to najdłuższa passa dla średniej 30 akcji od czerwca 1897 r.

Z danych makroekonomicznych pojawią się dziś wstępne wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, czerwcowe zamówienia na dobra trwałego użytku, wstępny odczyt PKB za drugi kwartał i liczbę domów wystawionych na sprzedaż.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.

USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.