Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MIESZANE NASTROJE NA WALL STREET

WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka wystąpień przedstawicieli rezerwy federalnej. Czy coś zdradzą odnośnie przyszłej polityki monetarnej? Przekonamy się za kilkanaście godzin.

Gośćmi zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele Graphic Packaging, dostawcy opakowań dla gastronomii.

CZYTAJ TEŻ: PO REZYGNACJI CEO WOODPECKERA KURS AKCJI SPADŁ DO POZIOMÓW NAJNIŻSZYCH W HISTORII (ROZMOWA)

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Nike, która zyskała prawie dwa procent po ogłoszeniu planu oszczędności obejmującego m.in. zwolnienie 1600 osób. W tym członków zarządu i kadry menedżerskiej.

Najsłabiej wypadła sieć drogerii Walgreens, która spadła ponad dwa i pół procent po zapowiedzi usunięcia spółki z indeksu. W najbliższy poniedziałek zastąpi ją Amazon.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotował największy producent gazu w Stanach, spółka EQT Corporation, która zyskała ponad dziesięć i pół procent na fali wzrostów spółek energetycznych po spadku kontraktów na gaz do najniższych poziomów od trzech lat.

Największe straty zanotowało Palo Alto Networks. Spółka z branży cyberbezpieczeństwa straciła ponad 28% po korekcie w dół prognoz przychodów. Jak tłumaczyli w komunikacie: klienci są zmęczeni wydatkami.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MIESZANE NASTROJE NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Planowane w tym roku przez Eurocash działania optymalizacyjne mają przynieść ok. 200 mln zł oszczędności. CZYTAJ TEŻ: CENY ŻYWNOŚCI BĘDĄ WYŻSZE Redukcja zatrudnienia w...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.