Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

DLACZEGO PRZYCHODY KGHM ROSNĄ O POŁOWĘ WOLNIEJ, NIŻ CENY MIEDZI?

Wysokie ceny miedzi wywindowały zyski KGHM. Spółka, która jest 6 największym producentem miedzi na świecie zarobiła w II kwartale tego roku 2 miliardy 358 milionów złotych. Ale przychody KGHM wzrosły w ciągu roku o połowę mniej, niż cena miedzi.

NOTOWANIA KGHM

W całym pierwszym półroczu zysk netto spółki przekroczył 3 miliard 700 milionów złotych – 5 razy więcej, niż w pierwszym półroczu 2020 roku. Średnia cena tony miedzi w tym roku utrzymuje się w okolicach 9 tys. dolarów, o ponad 60 procent więcej, niż przed rokiem, gdy cena nieznacznie przekraczała koszty wydobycia.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w II kwartale 7 miliardów 761 mln zł , a w całym pierwszym półroczu 14.5 miliarda złotych – o 32% więcej, niż przed rokiem. Czyli wzrost o połowę niższy, niż wzrost cen miedzi.

DLACZEGO PRZYCHODY KGHM ROSNĄ O POŁOWĘ WOLNIEJ, NIŻ CENY MIEDZI?
Kopalnia Sierra Gorda / FOT.: KGHM

DLACZEGO PRZYCHODY KGHM ROSNĄ – SIERRA GORDA

KGHM chwali się także dobrymi wynikami chilijskiej kopalni Sierra Gorda, którą jeszcze niedawno zamierzała sprzedać. Przepływy pieniężne w Sierra Gorda wyniosły w I półroczu pół miliarda złotych – informuje KGHM, co – według spółki – oznacza, że kopalnia w Chile finansuje swoją działalność już bez wsparcia KGHM. Zarząd KGHMu bierze tę poprawę na swoje barki informując, że poprawa wyników Sierra Gordy to – cytat – „efekt zmiany sposobu zarządzania w chilijskiej kopalni i konsekwentnego wdrażania rozwiązań naprawczych”. W I półroczu Sierra Gorda zwiększyła produkcję miedzi o 31% rok do roku. Ale bez skoku cen miedzi – z 5.5 tys. do 9 tys. dolarów za tonę – Sierra Gorda nie byłaby w tak dobrej sytuacji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

DLACZEGO PRZYCHODY KGHM ROSNĄ O POŁOWĘ WOLNIEJ, NIŻ CENY MIEDZI?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Warszawska giełda zamyka przejęcie parkietu w Armenii. Kierowana przez Marka Dietla spółka poinformowała dziś, że za 9,6 miliona złotych kupiła własnie 65 procent akcji...

RYNKI

Chcesz dywidendę z CD Projekt? Na decyzję masz mało czasu, bo trzeba ją podjąć najpóźniej w czwartek.

POLSKA

Spadkowy debiut Games Box na NewConnect.

POLSKA

Akcjonariusze bez dywidendy z PGE.

%d bloggers like this: