Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MICROSOFT GÓRĄ NAD APPLE

Słabe kwartalne wyniki kosztowały Apple tytuł najcenniejszej publicznej spółki świata. Dziś po południu z pierwszego miejsca Appla zepchnął odwieczny wróg- czyli Microsoft.

Według notowań z pierwszych minut po otwarciu giełdy – Microsoft wart był 2 biliony 460 miliardów dolarów. Kapitalizacja Apple’a stopniała natomiast do 2 bilionów 430 miliardów dolarów. Trzecia spółka na podium to naftowe Saudi Aramco. Apple rozczarował wczoraj wynikami inwestorów – sprzedaż iPhone’ów, iPadów i MacBooków okazała się niższa od rynkowych oczekiwań. Apple – podobnie jak np. giganci motoryzacyjni – cierpi z powodu niedoboru chipów.
Konkurencja Apple i Microsoftu w ostatnich latach nieco przygasła, ale jest wręcz legendarna. To na opozycji wobec Microsoftu Steve Jobs zbudował swoją marketingową strategię z lat 80-tych, ze słynną kampanią o Wielkim Bracie, która weszła do annałów marketingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Apple, czyli najbardziej wartościowa firma świata pochwaliła się się dużo lepszymi wynikami za trzeci kwartał niż rok wcześniej, nie sprostała jednak oczekiwaniom rynku.

USA

Microsoft na fali wzrostowej. Spółka pochwaliła się dobrymi wynikami za III kwartał. Skorygowany zysk na akcję przebiła szacunki i wyniósł 2 dol. 27 centów.

AZJA

Nie udało się Amerykanom wyrzucić chińskiego Tiktoka - Chińczykom udało się za to wyrzucić amerykańskiego Linkedina. Należący do Microsoftu serwis społecznościowy znika z Chin.

TECHNOLOGIA

Znamy finał sporu między Epic Games i Apple. Federalny sąd w Kalifornii nakazał Apple zmienić zasady działania sklepu z aplikacjami - Appstore, bo uznał...