Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

MFW: 650 MLD USD NA WYJŚCIE Z PANDEMII TO NAJWIĘKSZY W HISTORII PROGRAM FINANSOWY FUNDUSZU

MFW uruchamia największy program finansowy w swojej historii. Rada Dyrektorów zaakceptowała przeznaczenie 650 miliardów dolarów na wsparcie wychodzenia gospodarek państw należących do funduszu – z postpandemicznego kryzysu.

INFLACJA CPI W KWIETNIU W USA

Pieniądze będą dostępne od 23 sierpnia, czyli za trzy tygodnie. Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie będzie ich rozdawał – ale pożyczał na korzystnych warunkach. Choć MFW ledwie tydzień temu wydał raport swoich ekonomistów podkreślający, że pandemia zwiększa zróżnicowanie zamożności wśród państw – lwią część pieniądze z uruchamianego właśnie funduszu przeznacza dla państw rozwiniętych. Około 70% środków trafi do 20 największych gospodarek świata – w tym Polski. Tylko 30% przeznaczono dla państw rozwijających się i tych o niskim poziomie dochodów.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE ZNOWU ROŚNIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: