Connect with us

Hi, what are you looking for?

DOTACJE

MFW: 650 MLD USD NA WYJŚCIE Z PANDEMII TO NAJWIĘKSZY W HISTORII PROGRAM FINANSOWY FUNDUSZU

MFW uruchamia największy program finansowy w swojej historii. Rada Dyrektorów zaakceptowała przeznaczenie 650 miliardów dolarów na wsparcie wychodzenia gospodarek państw należących do funduszu – z postpandemicznego kryzysu.

Pieniądze będą dostępne od 23 sierpnia, czyli za trzy tygodnie. Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie będzie ich rozdawał – ale pożyczał na korzystnych warunkach. Choć MFW ledwie tydzień temu wydał raport swoich ekonomistów podkreślający, że pandemia zwiększa zróżnicowanie zamożności wśród państw – lwią część pieniądze z uruchamianego właśnie funduszu przeznacza dla państw rozwiniętych. Około 70% środków trafi do 20 największych gospodarek świata – w tym Polski. Tylko 30% przeznaczono dla państw rozwijających się i tych o niskim poziomie dochodów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.