Connect with us

Hi, what are you looking for?

PODATKI

MF: ZA 2 LATA OBOWIĄZKOWA E-FAKTURA

Chcemy odciążyć przedsiębiorców od wielu obowiązków, dlatego wprowadzamy rozwiązania, które to umożliwią. Jednym z nich będzie e-faktura. W pierwszej fazie e-faktura będzie dobrowolna, ale za dwa lata korzystanie z e-faktury będzie powszechne. – poinformował Sarnowski i dodał – Ta zmiana przyspieszy tempo wykrywanie karuzel VAT-owskich, ale będzie też korzystne dla biznesu – dokumenty będą w bazach MF, więc nie trzeba będzie tworzyć duplikatów. Poza tym e-faktura przyspieszy tempo zwrotu VAT z 60 do 40 dni – powiedział wiceminister finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.