Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ZUS

MF: UPROSZCZENIE SKŁADKI ZDROWOTNEJ

Ministerstwo Finansów wraz z Ministerstwem Zdrowia przedstawiło propozycję obniżenia składki zdrowotnej i uproszczenia sposobu jej wyliczania, na czym miałoby skorzystać od przyszłego roku 93% przedsiębiorców. Koszt tych zmian dla budżetu wyniesie 4-5 mld zł, .

WIRON NIE PODOBA SIĘ MINISTROWI
źródło: BIZNES24

jak powiedział dzisiaj minister finansów Andrzej Domański jedynie ci najlepiej zarabiający przedsiębiorcy na ryczałcie poniosą pewne koszty, ale zdaniem resortu wielu spośród nich przesunie się na inne formy rozliczania działalności gospodarczej. Dla przedsiębiorcy, który w skali miesiąca osiąga dochód na poziomie 10 tys. zł oznacza to korzyść na samej składce zdrowotnej na poziomie 590 zł – twierdzi Domański.

Jak reklamuje resort główne cele zmiany to uproszczenie zasad wyliczania i opłacania składki zdrowotnej, ale także – a może nawet przede wszystkim – obniżenie wysokości składki zdrowotnej, szczególnie dla podatników o niskich i średnich dochodach, dodał minister.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...