Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ZUS

MF: PRACUJEMY NAD OBNIŻKĄ SKŁADKI ZDROW.

Na koniec tego roku inflacja z pewnością nie przekroczy 5 proc. – powiedział dzisiaj minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że w tym roku wydatki na ochronę zdrowia wzrosną o 10 mld zł. Zapewnił także, że Składka zdrowotna nie zostanie podwyższona, a nawet, że trwają prace nad jej obniżeniem!

POLSKA NA LEWYM ZWOLNIENIU

Jak powiedział dzisiaj na antenie TVN24 szef resortu finansów i tu cytat :”Inflacja w Polsce jest najniższa od pięciu lat, a jej poziom znajduje się poniżej oczekiwań analityków. Rząd podjął działania, żeby ceny gazu, energii elektrycznej i cieplnej rosły w sposób umiarkowany i nie wpływały w znaczący sposób na wzrost inflacji” – powiedział Andrzej Domański w piątek w TVN24. „Na koniec roku inflacja z pewnością nie przekroczy 5 proc” – zapewnił.

Według Domańskiego, efektywność systemu da się poprawić bez podnoszenia składki zdrowotnej. Tu cytat: „Składka nie będzie podwyższana. Pracujemy nad tym, żeby była obniżona. Przedstawiliśmy plan zmiany składki dla przedsiębiorców, rozmawiamy o tym z koalicjantami.

Nie odbędzie się to w żaden sposób kosztem pacjentów. Ewentualne koszty obniżenia poniesie budżet, a nie NFZ” – podkreślił minister.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.