Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INFLACJA

MF: INFLACJA W CELU DOPIERO W 2026 ROKU.

MF: INFLACJA W CELU DOPIERO W 2026 ROKU.

Rząd przyjął aktualizację Programu Konwergencji. To coroczny raport, w którym informuje się Brukselę o przyszłości finansów publicznych na kolejne trzy lata. Z dokumentu wynika wprost, że średnioroczna inflacja wróci do celu inflacyjnego dopiero w 2026 roku.

W tym roku resort finansów przewiduje średnioroczną inflację na poziomie 12%, w przyszłym 6,5%, w 2025 roku będzie to 3,9% oraz 3,1% w 2026 oznacza to, że na normalną inflację poczekamy jeszcze 3 lata(Według Głównego Urzędu Statystycznego, inflacja konsumencka wyniosła 16,1% w ujęciu rocznym w marcu tego roku).

Nowe szacunki resortu finansów, poza tegorocznymi. są średnio o pół punktu procentowego wyższe niż prognozy NBP, które poznaliśmy w marcowej projekcji inflacji.

Wówczas Inflacja konsumencka miała wynieść 11,9% w tym roku, 5,7% w przyszłym. i 3,5% w 2025 r.

Biorąc pod uwagę fakt, że inflacja wymknęła się spod kontroli w kwietniu 2021 roku – łącznie będziemy mieć 5 lat wysokiej inflacji. W tym czasie nasze oszczędności trzymane w złotym stracą kilkadziesiąt procent swojej siły nabywczej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

O tym co powinniśmy zrobić jeśli sprzedajemy przez internet rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Grzegorzem Grochowiną z KPMG Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co powinniśmy uwzględnić w zeznaniu podatkowym za 2022 rok rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Grzegorzem Baranem z kancelarii Baran & Pluta.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Kruk s.a. rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Zasępą, wiceprezesem ds. finansowych Kruk s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tegorocznych zeznaniach podatkowych za ubiegły rok i o tym co warto wiedzieć rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Anną Misiak, doradcą podatkowym, partnerem...

%d