Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MERCOR: ZN W 1Q’21 TO 8.4 MLN ZŁ

Producent instalacji przeciwpożarowych notuje nieco mniejszy zysk w 1 kwartale obrotowym niż przed rokiem, przy zwiększonych przychodach z sprzedaży o 12 mln złotych.

MERCOR: ZN W 1Q'21 TO 8.4 MLN ZŁ

Zysk netto spółki Mercor wyniósł 8,4 mln zł i był zbliżony do wyniku sprzed roku, wtedy kwartał zakończyli z zyskiem 100 tys. zł większym. Przychody grupy Mercor wzrosły o 14% rok do roku i sięgnęły 104 mln zł.

Na mniejszą rentowność biznesu miała wpływ podwyżka cen materiałów, z których wykonane są produkty. Nie przeszkodziło to w ekspansji zagranicznej, ponieważ
grupa odnotowała wzrost sprzedaży zagranicznej o 27 proc. r/r do 53,5 mln zł na największych rynkach sprzedaży jakimi są Rosja i Hiszpania, ale także na Czeskim, Słowackim, Rumuńskim i Ukraińskim.

W Polsce sprzedaż wzrosła o 3 proc. r/r do 51,4 mln zł. Grupa realizowała zlecenia głównie na obiektach magazynowych, przemysłowych, handlowych, logistycznych i petrochemicznych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.