Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MOTORYZACJA

MERCEDES WYJECHAŁ Z ROSJI

MERCEDES WYJECHAŁ Z ROSJI
Produktionsstart des neuen EQS SUV in Tuscaloosa, Alabama, USA Start of Production for the new EQS SUV in Tuscaloosa, Alabama, USA

Mercedes, czyli jeden z najbardziej znanych producentów samochodów w końcu wychodzi, a raczej wyjeżdża z putinowskiej Rosji.

Ponad rok po rozpoczęciu wojny na Ukrainie Mercedes-Benz całkowicie wycofał się z rynku rosyjskiego. Udziały w rosyjskich spółkach zależnych zostały sprzedane lokalnemu dealerowi Avtodom.

Na razie grupa nie podała żadnych dalszych szczegółów.

Krótko po rozpoczęciu rosyjskiej
napaści na Ukrainę Mercedes wstrzymał eksport do Rosji, a także tamtejszą produkcję. W październiku ubiegłego roku dyrektor finansowy spółki ogłosił zamiar sprzedaży biznesu.

Na rosyjskim rynku pozostaje już tylko 14 marek samochodów, z czego 10 to firmy chińskie. Na początku roku było ich 60. Reszta opuściła Rosję wskutek sankcji nałożonych na ten kraj z powodu agresji zbrojnej na Ukrainę.

Sprzedaż nowych samochodów w Rosji spadła rok do roku o 61%.
I teraz najlepsze. Obecnie 78%. sprzedaży stanowią samochody chińskiej produkcji.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: