Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

MEDIA: ORLEN I PZU CHCĄ KUPIĆ GREMI MEDIA

PKN Orlen i PZU są poważnie zainteresowane zakupem spółki Gremi Media – wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu – podaje portal Wirtualne Media

MEDIA: ORLEN I PZU CHCĄ KUPIĆ GREMI MEDIA

Według nieoficjanych portalu informacji Orlen planuje po zakupie spółki Gremi Media jej konsolidację z Polska Press i stworzenie koncernu medialnego.

W środę portal wirtualne media podał, że z rozmów o zakupie właściciela m.in. dzienników rzeczpospolita i parkietu wycofała się Wirtualna Polska.
Wówczas do rozmów miała nie przystąpić żadna ze spółek kontrolowanych przez Zygmunta Solorza.
W marcu tego roku spółka KCI podpisała umowę z firmą doradczą Deloitte Advisory w celu przygotowania i przeprowadzenia procesu sprzedaży posiadanych przez KCI akcji Gremi Media.

KCI S.A. jest spółką gieł­dową tworzącą grupę kapitałową, której dzia­łalność skoncentrowana jest obecnie w dwóch obszarach: w segmencie predeveloperskim oraz medialnym, który obejmują tytuły: „Rzeczpospolita”, „Ga­zeta Giełdy Parkiet” oraz strona Rp.pl, Rzeczpospolita TV, Kariera.pl, Parkiet.com i Parkiet TV.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Drożyzna na stacjach benzynowych i wysokie ceny ropy na światowych rynkach służą za to największej krajowej firmie petrochemicznej w Polsce, czyli PKN Orlen.

BIZNES I POLITYKA

Ropa z Arabii płynie do Polski. PKN Orlen zamówił 5 dodatkowych tankowców surowca z Morza Północnego od Saudi Aramco.

GPW

Orlen odwróci odpisy na 0.8 mld zł - poinformowała spółka. To około 8 procent ubiegłorocznego zysku.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...

%d bloggers like this: