Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

MEDIA SPEKULUJĄ, KOMU ORLEN SPRZEDA CZĘŚĆ LOTOSU SAUDYJSKIEMU SAUDI ARAMCO I WĘGIERSKIEMU MOL-OWI

Media informują, że Orlen sprzeda część Lotosu. Koncern twierdzi, że to spekulacje.

ORLEN SPRZEDA CZĘŚĆ LOTOSU
Komu Orlen sprzeda część Lotosu?

Czy część aktywów LOTOSU trafi do Saudi Aramco i węgierskiego MOLa? Komu sprzeda je PKN Orlen? Spółka na razie zaprzecza doniesieniom medialnym i informuje w komunikacie, że negocjacje z partnerami do środków zaradczych w związku z przejęciem Grupy Lotos przez PKN Orlen nie zostały sfinalizowane.

Termin na realizację środków zaradczych w związku z przejęciem kontroli nad Grupą Lotos upływa 14 stycznia 2022 roku.

Wczoraj Radio ZET informowało, że w tym tygodniu PKN Orlen ogłosi, kto odkupi część aktywów Lotosu. Miałby to być saudyjski koncern Saudi Aramco, który według mediów miałby kupić część rafinerii w Gdańsku, oraz węgierski MOL, który miałby kupić stacje LOTOSU.

Do tych informacji odniósł się PKN Orlen określając je jako spekulacje, a twierdzenia o prywatyzacji LOTOSU są nadużyciem.

CZYTAJ TEŻ: DLACZEGO GAZ TAK DROŻEJE – PYTA PROF. ANCYPAROWICZ. CZŁONKINI RPP ZSZKOWANA SKALĄ PODWYŻEK

Orlen sprzeda część Lotosu – środki zaradcze

Według założeń ministerstwa aktywów państwowych fuzja Orlenu z Lotosem powinna się zakończyć do połowy tego roku. By do tego doszło zostały przez komisję europejską wyznaczone tzw. środki zaradcze. To m.in. zbycie 30 procent udziałów w rafinerii Lotos wraz z towarzyszącym dużym pakietem praw zarządczych. Kolejny warunek to sprzedaż dziewięciu składów paliw oraz budowa nowego terminalu importowego paliwa do silników odrzutowych w Szczecinie, który – po ukończeniu budowy – zostałby przekazany temu operatorowi. Bruksela nakazała też sprzedaż 389 stacji paliw w Polsce.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Analiza Oxford Economics jest tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z BIZNES24 z Mateuszem Urbanem z Oxford Economics.

OTOCZENIE MAKRO

Być może warto podjąć decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na lutowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej - napisał członek RPP Prof. Eryk Łon dla portalu...

GPW

Santander consumer Bank został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bank stosował złe praktyki dotyczące udzielania kredytów konsumenckich.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.