Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

mBANK: ZYSK NETTO 108 MLN ZŁ W 1H’21

Zysk netto grupy mBanku w drugim kwartale 2021 roku wzrósł do 108 mln zł z 87 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się jednak o prawie 10 proc. poniżej oczekiwań rynku.

Saldo rezerw, bez uwzględnienia rezerw na walutowe kredyty hipoteczne, wyniosło 228 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem o 5 proc. wyższych odpisów na poziomie 239 mln zł.

Zgodny z oczekiwaniami okazał się wynik odsetkowy warszawskiego banku, który wyniósł 961 mln zł i był o ponad 4 proc. niższy niż rok wcześniej. Z nawiązką mBank odbił to sobie na zarobkach z tytułu prowizji i opłat pobieranych od swoich klientów – wynik prowizyjny zamknął się kwotą 453 mln zł i był prawie o jedną czwartą wyższy niż przed rokiem.
Przy okazji wyników mBank podał iż zakłada, że około 22 proc. kredytobiorców walutowych, czyli 18,6 tys. kredytobiorców posiadających zarówno aktywne, jak i spłacone kredyty, złożyło lub złoży przeciwko niemu pozew.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.