Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

mBANK: ZYSK NETTO 108 MLN ZŁ W 1H’21

Zysk netto grupy mBanku w drugim kwartale 2021 roku wzrósł do 108 mln zł z 87 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się jednak o prawie 10 proc. poniżej oczekiwań rynku.

mBANK: ZYSK NETTO 108 MLN ZŁ W 1H'21

Saldo rezerw, bez uwzględnienia rezerw na walutowe kredyty hipoteczne, wyniosło 228 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem o 5 proc. wyższych odpisów na poziomie 239 mln zł.

Zgodny z oczekiwaniami okazał się wynik odsetkowy warszawskiego banku, który wyniósł 961 mln zł i był o ponad 4 proc. niższy niż rok wcześniej. Z nawiązką mBank odbił to sobie na zarobkach z tytułu prowizji i opłat pobieranych od swoich klientów – wynik prowizyjny zamknął się kwotą 453 mln zł i był prawie o jedną czwartą wyższy niż przed rokiem.
Przy okazji wyników mBank podał iż zakłada, że około 22 proc. kredytobiorców walutowych, czyli 18,6 tys. kredytobiorców posiadających zarówno aktywne, jak i spłacone kredyty, złożyło lub złoży przeciwko niemu pozew.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

POLSKA

LiveChat z lepszymi wynikami.

POLSKA

Mercator Medical z dużo mniejszym zyskiem niż w 2021 roku.

%d bloggers like this: