Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

mBANK: ZYSK NETTO 108 MLN ZŁ W 1H’21

Zysk netto grupy mBanku w drugim kwartale 2021 roku wzrósł do 108 mln zł z 87 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się jednak o prawie 10 proc. poniżej oczekiwań rynku.

mBANK: ZYSK NETTO 108 MLN ZŁ W 1H'21

Saldo rezerw, bez uwzględnienia rezerw na walutowe kredyty hipoteczne, wyniosło 228 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem o 5 proc. wyższych odpisów na poziomie 239 mln zł.

Zgodny z oczekiwaniami okazał się wynik odsetkowy warszawskiego banku, który wyniósł 961 mln zł i był o ponad 4 proc. niższy niż rok wcześniej. Z nawiązką mBank odbił to sobie na zarobkach z tytułu prowizji i opłat pobieranych od swoich klientów – wynik prowizyjny zamknął się kwotą 453 mln zł i był prawie o jedną czwartą wyższy niż przed rokiem.
Przy okazji wyników mBank podał iż zakłada, że około 22 proc. kredytobiorców walutowych, czyli 18,6 tys. kredytobiorców posiadających zarówno aktywne, jak i spłacone kredyty, złożyło lub złoży przeciwko niemu pozew.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

POLSKA

Grupa Kęty ponownie w WIG20, spółka wraca po 15 latach.

GPW

Gigantyczny zysk Arctic Paper, największego producenta papieru w Polsce. Spółka zanotowała między kwietniem a czerwcem ponad ćwierć miliarda złotych zysku netto - prawie dwa...

GPW

mBank mocno traci po wynikach. Kurs od rana spadał o niemal 3 procent.

%d bloggers like this: