Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MBANK ZAPROPONUJE UGODY FRANKOWICZOM, A DYWIDENDY NIE BĘDZIE

mBank zaproponuje ugody frankowiczom. Bank zapowiedział też, że w 2023 roku nie wypłaci dywidendy.

UGODY DLA WSZYSTKICH FRANKOWICZÓW
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

mBank zaproponuje frankowiczom ugody. To gigantyczna zmiana w podejściu banku, którego prezes – Cezary Stypułkowski – uchodził do tej pory za najbardziej nieprzejednanego wroga układania się z walutowymi kredytobiorcami.

mBank proponowanie ugód frankowiczom i eurowiczom – jeśli możemy ich tak nazwać – rozpocznie w trybie pilnym, bo już od października. Bank w opublikowanym dziś po giełdowej sesji komunikacie przyznał, że koszty sporów z frankowiczami wciąż rosną. Rezerwa na ryzyka prawne, którą mBank wpisze w wyniki za kończący się w piątek kwartał to 2 miliardy 336 milionów złotych.

CZYTAJ TEŻ: WYŻSZE OPROCENTOWANIE OBLIGACJI

Redakcja BIZNES24 wnioskuje z komunikatu mBanku, że bank liczy się z większym odsetkiem przegranych procesów, niż zakładał to jeszcze niedawno. Po drugie – że spodziewa się również większej liczby pozwów. Ma to wynikać – zdaniem mBanku – z pogorszenia sytuacji materialnej kredytobiorców.

Na koniec jeszcze jedna zła informacja dla akcjonariuszy – mBank już zapowiedział, że w przyszłym roku nie wypłaci dywidendy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MBANK ZAPROPONUJE UGODY FRANKOWICZOM, A DYWIDENDY NIE BĘDZIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że gospodarka wyraźnie hamuje i co nas czeka w tym roku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, głównym doradcą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że osoby, które zatrudniały w ubiegłym roku na etat obywateli Ukrainy, mogą mieć problemy z ich rozliczeniem przed urzędem skarbowym rozmawiała Natalia...

KREDYTY

Tanie kredyty mieszkaniowe - rząd pracuje nad ustawą.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

%d bloggers like this: