Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

MBANK SZACUJE SŁABY Q4’23

mBank podał, że wstępny wynik netto za IV kwartał ubiegłego roku będzie ujemny lub bliski zera.
Bank podjął decyzję o dodatkowych kosztach ryzyka prawnego związanego z kredytami frankowymi w kwocie prawie 200 mln zł.

ZYSKI MBANKU
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

Całkowite koszty ryzyka prawnego związanego z kredytami indeksowanymi do walut obcych ujęte w IV kwartale 2023 r. wyniosły prawie półtora miliarda złotych.

Dodatkowe koszty wynikają z postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 12 stycznia tego roku w sprawie dotyczącej pytania o dopuszczalność żądania od konsumenta rekompensaty polegającej na sądowej waloryzacji wypłaconego kapitału w przypadku uznania umowy kredytu za nieważną, podano.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Aktywa banku na koniec 2022 roku wyniosły ok 210 miliardów złotych.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MBANK SZACUJE SŁABY Q4'23

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...