Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

MBANK NIE REZYGNUJE Z HIPOTEK

mBank planuje do 2025 roku zwiększyć o 1 mln liczbę aktywnych klientów indywidualnych oraz znaleźć się w trójce największych kredytodawców na rynku sprzedaży kredytów hipotecznych. Chce też pozyskać 300 tys. najmłodszych klientów do końca 2025 r. – to główne elementy strategii banku na najbliższe 4 lata.

MBANK NIE REZYGNUJE Z HIPOTEK

mBank chce stać się bankiem mobile-first z 50-proc. udziałem sprzedaży i obsługi realizowanej za pośrednictwem urządzeń mobilnych w 2025 roku. 50% klientów detalicznych będzie pozyskiwanych zdalnie.
Taka zapowiedź może oznaczać dalszą redukcję etatów w mBanku.
W ubiegłym tygodniu nowy prezes Commerzbanku Manfred Knof zapowiedział 30 procentowe ciecie zatrudnienia w ramach grupy. Przypomnijmy że Commerzbank jest głównym akcjonariuszem mBanku – posiada prawie 70 proc. akcji polskiej instytucji.
Inwestorów mogły zaniepokoić też zapowiedzi dalszego zwiększania rezerw na kredyty walutowe.
Jak powiedział przy okazji prezentacji wyników prezes mBanku Cezary Stypułkowski, ma to zwiększyć proces buforowania niebezpieczeństw wynikających z tego portfela.
Łączne rezerwy mBanku na kredyty walutowe wynoszą już 2 mld 200 mln zł.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MBANK NIE REZYGNUJE Z HIPOTEK

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

mBank i Pepco wchodzą dziś do WIG20 - indeksu grupującego największe i jednocześnie najbardziej płynne spółki notowane na warszawskiej giełdzie.

BIZNES I POLITYKA

Posiadacze akcji mBanku w tym roku dywidendy nie dostaną. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że bank nie spełnia wymogów wypłaty dywidendy. Ale rozczarowania na rynku...

FIRMA

Masz firmowe konto w mBanku? Przelej najpóźniej dziś chociaż złotówką do ZUSu, inaczej mBank może ci naliczyć 19 złotych prowizji.

GPW

mBank nie na sprzedaż. Manfred Knof - obecny prezes Commerzbanku. drugiego największego komercyjnego banku w Niemczech - wycofał się z planów swojego poprzednika Martina...

%d bloggers like this: