Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

MBANK NIE REZYGNUJE Z HIPOTEK

mBank planuje do 2025 roku zwiększyć o 1 mln liczbę aktywnych klientów indywidualnych oraz znaleźć się w trójce największych kredytodawców na rynku sprzedaży kredytów hipotecznych. Chce też pozyskać 300 tys. najmłodszych klientów do końca 2025 r. – to główne elementy strategii banku na najbliższe 4 lata.

mBank chce stać się bankiem mobile-first z 50-proc. udziałem sprzedaży i obsługi realizowanej za pośrednictwem urządzeń mobilnych w 2025 roku. 50% klientów detalicznych będzie pozyskiwanych zdalnie.
Taka zapowiedź może oznaczać dalszą redukcję etatów w mBanku.
W ubiegłym tygodniu nowy prezes Commerzbanku Manfred Knof zapowiedział 30 procentowe ciecie zatrudnienia w ramach grupy. Przypomnijmy że Commerzbank jest głównym akcjonariuszem mBanku – posiada prawie 70 proc. akcji polskiej instytucji.
Inwestorów mogły zaniepokoić też zapowiedzi dalszego zwiększania rezerw na kredyty walutowe.
Jak powiedział przy okazji prezentacji wyników prezes mBanku Cezary Stypułkowski, ma to zwiększyć proces buforowania niebezpieczeństw wynikających z tego portfela.
Łączne rezerwy mBanku na kredyty walutowe wynoszą już 2 mld 200 mln zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Kurs CCC spadał przed południem nawet o 5 proc. po publikacji przez spółkę wyników za trzeci kwartał. Największy w Polsce detalista...

GPW

Banki zarabiają świetnie - zdecydowanie lepiej, niż ich klienci na lokatach. Depozyty o zerowym oprocentowaniu w połączeniu z kredytami oprocentowanymi na 7 procent i...

EUROPA

Strata właściciela mBanku. Niemiecki Commerzbank, który posiada 69% udziałów w jednym z największych polski banków komercyjnych. Niestety ich wyniki są równie rozczarowujące.

GPW

Zysk netto grupy mBanku w drugim kwartale 2021 roku wzrósł do 108 mln zł z 87 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w...