Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MBANK NIE NA SPRZEDAŻ. SZEF COMMERZBANKU WIDZI GO W GRUPIE

mBank nie na sprzedaż. Manfred Knof – obecny prezes Commerzbanku. drugiego największego komercyjnego banku w Niemczech – wycofał się z planów swojego poprzednika Martina Zielke.

mBank nie na sprzedaż
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

Knof w obszernym wywiadzie publikowanym dziś przez niemiecki dziennik Handelsblatt wprost odnosi się do przyszłości mBanku w grupie Commerz.

mBank nie na sprzedaż
mBank nie na sprzedaż – wynika ze sów Manfreda Knofa, prezesa Commerzbanku, FOT. Pavel Becker, Commerzbank

Dziennikarze Handelsblatt zaczynają tę część rozmowy od słów o tym, że wielu inwestorów niepokoi się ryzykiem które z mBanku może przenieść się na Commerzbank w związku z faktem, że już 10 tysięcy klientów pozwało mBank w sprawie franków. Manfred Knof uspokaja, że ostateczna decyzja polskiego wymiaru sprawiedliwości w związku z kredytami frankowymi nie pojawi się szybko, a bank zaoferował pierwszym klientom ugody frankowe.

mBank nie na sprzedaż – bo jest wzorem cyfryzacji

Dziennikarze Handelsblatt przypominają więc Knofowi, że mBank był już praktycznie wystawiony na sprzedaż, ale transakcję wstrzymała m.in. pandemiczna przecena akcji. Tyle, że od tamtej pory kurs mBanku wzrósł dwukrotnie. Knof odpowiada na to, że mBank ma – to cytat „doskonały model biznesowy, pozytywanie wplywa na zyski i straty (grupy Commerzbank), i jest wzorem do naśladowania jeśli chodzi o cyfryzację”. Dziennikarze dopytują więc po raz trzeci czy prezes Knof zamierza trzymać mBank w grupie. „Tak, mBank jest częścią Commerzbanku” – odpowiada Knof.

CZYTAJ TEŻ: CZY SKORZYSTAĆ Z UGODY Z MBANKIEM?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KREDYTY

1/4 dla klienta, 3/4 dla mBanku. Tak podział korzyści z zaproponowanych przez mBank klientom ugód frankowych widzi prawnik, mec. Tomasz Konieczny. mBank ogłosił dziś,...

KREDYTY

mBank planuje do 2025 roku zwiększyć o 1 mln liczbę aktywnych klientów indywidualnych oraz znaleźć się w trójce największych kredytodawców na rynku sprzedaży kredytów...

GPW

Banki zarabiają świetnie - zdecydowanie lepiej, niż ich klienci na lokatach. Depozyty o zerowym oprocentowaniu w połączeniu z kredytami oprocentowanymi na 7 procent i...

EUROPA

Strata właściciela mBanku. Niemiecki Commerzbank, który posiada 69% udziałów w jednym z największych polski banków komercyjnych. Niestety ich wyniki są równie rozczarowujące.