Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MBANK NIE NA SPRZEDAŻ. SZEF COMMERZBANKU WIDZI GO W GRUPIE

mBank nie na sprzedaż. Manfred Knof – obecny prezes Commerzbanku. drugiego największego komercyjnego banku w Niemczech – wycofał się z planów swojego poprzednika Martina Zielke.

KNF: MBANK BEZ DYWIDENDY
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

Knof w obszernym wywiadzie publikowanym dziś przez niemiecki dziennik Handelsblatt wprost odnosi się do przyszłości mBanku w grupie Commerz.

mBank nie na sprzedaż
mBank nie na sprzedaż – wynika ze sów Manfreda Knofa, prezesa Commerzbanku, FOT. Pavel Becker, Commerzbank

Dziennikarze Handelsblatt zaczynają tę część rozmowy od słów o tym, że wielu inwestorów niepokoi się ryzykiem które z mBanku może przenieść się na Commerzbank w związku z faktem, że już 10 tysięcy klientów pozwało mBank w sprawie franków. Manfred Knof uspokaja, że ostateczna decyzja polskiego wymiaru sprawiedliwości w związku z kredytami frankowymi nie pojawi się szybko, a bank zaoferował pierwszym klientom ugody frankowe.

mBank nie na sprzedaż – bo jest wzorem cyfryzacji

Dziennikarze Handelsblatt przypominają więc Knofowi, że mBank był już praktycznie wystawiony na sprzedaż, ale transakcję wstrzymała m.in. pandemiczna przecena akcji. Tyle, że od tamtej pory kurs mBanku wzrósł dwukrotnie. Knof odpowiada na to, że mBank ma – to cytat „doskonały model biznesowy, pozytywanie wplywa na zyski i straty (grupy Commerzbank), i jest wzorem do naśladowania jeśli chodzi o cyfryzację”. Dziennikarze dopytują więc po raz trzeci czy prezes Knof zamierza trzymać mBank w grupie. „Tak, mBank jest częścią Commerzbanku” – odpowiada Knof.

CZYTAJ TEŻ: CZY SKORZYSTAĆ Z UGODY Z MBANKIEM?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

mBank i Pepco wchodzą dziś do WIG20 - indeksu grupującego największe i jednocześnie najbardziej płynne spółki notowane na warszawskiej giełdzie.

BIZNES I POLITYKA

Posiadacze akcji mBanku w tym roku dywidendy nie dostaną. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że bank nie spełnia wymogów wypłaty dywidendy. Ale rozczarowania na rynku...

FIRMA

Masz firmowe konto w mBanku? Przelej najpóźniej dziś chociaż złotówką do ZUSu, inaczej mBank może ci naliczyć 19 złotych prowizji.

KREDYTY

1/4 dla klienta, 3/4 dla mBanku. Tak podział korzyści z zaproponowanych przez mBank klientom ugód frankowych widzi prawnik, mec. Tomasz Konieczny. mBank ogłosił dziś,...

%d bloggers like this: