Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MBANK NIE NA SPRZEDAŻ. SZEF COMMERZBANKU WIDZI GO W GRUPIE

mBank nie na sprzedaż. Manfred Knof – obecny prezes Commerzbanku. drugiego największego komercyjnego banku w Niemczech – wycofał się z planów swojego poprzednika Martina Zielke.

ZYSKI MBANKU
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

Knof w obszernym wywiadzie publikowanym dziś przez niemiecki dziennik Handelsblatt wprost odnosi się do przyszłości mBanku w grupie Commerz.

mBank nie na sprzedaż
mBank nie na sprzedaż – wynika ze sów Manfreda Knofa, prezesa Commerzbanku, FOT. Pavel Becker, Commerzbank

Dziennikarze Handelsblatt zaczynają tę część rozmowy od słów o tym, że wielu inwestorów niepokoi się ryzykiem które z mBanku może przenieść się na Commerzbank w związku z faktem, że już 10 tysięcy klientów pozwało mBank w sprawie franków. Manfred Knof uspokaja, że ostateczna decyzja polskiego wymiaru sprawiedliwości w związku z kredytami frankowymi nie pojawi się szybko, a bank zaoferował pierwszym klientom ugody frankowe.

mBank nie na sprzedaż – bo jest wzorem cyfryzacji

Dziennikarze Handelsblatt przypominają więc Knofowi, że mBank był już praktycznie wystawiony na sprzedaż, ale transakcję wstrzymała m.in. pandemiczna przecena akcji. Tyle, że od tamtej pory kurs mBanku wzrósł dwukrotnie. Knof odpowiada na to, że mBank ma – to cytat „doskonały model biznesowy, pozytywanie wplywa na zyski i straty (grupy Commerzbank), i jest wzorem do naśladowania jeśli chodzi o cyfryzację”. Dziennikarze dopytują więc po raz trzeci czy prezes Knof zamierza trzymać mBank w grupie. „Tak, mBank jest częścią Commerzbanku” – odpowiada Knof.

CZYTAJ TEŻ: CZY SKORZYSTAĆ Z UGODY Z MBANKIEM?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Bankowcy uważają, że wakacje kredytowe są szkodliwe dla moralności płatniczej Polaków.

GPW

Zysk mBanku niższy przez odpisy na kredyty frankowe.

BANKI

Trzech kandydatów na stanowisko prezesa PKO BP. Liderem wyścigu jest Cezary Stypułkowski, wieloletni szef mBanku. O giełdzie nazwisk pisze bankier.pl. Według portalu na liście...

BANKI

mBank podał, że wstępny wynik netto za IV kwartał ubiegłego roku będzie ujemny lub bliski zera. Bank podjął decyzję o dodatkowych kosztach ryzyka prawnego...