Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MBANK MOCNO TRACI PO WYNIKACH

mBank mocno traci po wynikach. Kurs od rana spadał o niemal 3 procent.

mBank

Zysk czwartego największego w Polsce pod względem aktywów banku okazał się być aż o 35% niższy od oczekiwań. Ostatecznie w 2. kwartale bank zarobił niespełna 230 mln złotych.

To oznacza, że rok do roku wzrósł on co prawda o 111%, ale kwartał do kwartału spadł o połowę. Wynik odsetkowy banku w II kwartale wyniósł 1.688 mln zł i był o 76% wyższy niż w roku ubiegłym.

mBank podał, że odnotował rekordowe przychody podstawowe w kwocie powyżej 2,2 mld zł dzięki rosnącym odsetkom i bardzo silnym prowizjom.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MBANK MOCNO TRACI PO WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

POLSKA

CCC ze stratą. Grupa CCC miała w trzecim kwartale 64,9 mln zł straty netto wobec 12,2 mln zł zysku netto w trzecim kwartale 2021...

%d bloggers like this: