Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

MASZ KONTO W MBANKU? PRZELEJ DZIŚ ZUS ZŁOTÓWKĘ, BO MBANK POBIERZE 19 ZŁ OPŁATY ZA RACHUNEK

Masz firmowe konto w mBanku? Przelej najpóźniej dziś chociaż złotówką do ZUSu, inaczej mBank może ci naliczyć 19 złotych prowizji.

KNF: MBANK BEZ DYWIDENDY
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

mBank jesienią wprowadził w swoich cennikach zapis, że konto firmowe jest darmowe – ale pod warunkiem dokonania z niego w każdym miesiącu co najmniej jednego przelewu do ZUS.

CZYTAJ TEŻ: TO OSTATNIA NIEDZIELA. USZCZELNIONY ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ OD 1 LUTEGO

Tymczasem wielu przedsiębiorców styczniową składkę ZUS zapłaciło już w grudniu. Dlaczego? Bo pozwoliło to po raz ostatni odliczyć zapłaconą składkę zdrowotną od podatku. I zaoszczędzić w ten sposób ponad 200 złotych. Wprowadzone przez Polski Ład zasady uniemożliwiają odliczenie od podatku składek zdrowotnych, które na konto ZUS wpłynęły po 31 grudnia 2021 roku.

Firmowe konto w mBanku – jeszcze dziś można uniknąć opłaty

Ale kto dwukrotnie opłacił ZUS w grudniu – w styczniu nie miał już czego przelewać. Więc firmowe rachunki załatwia przez konto w mBank – musi liczyć się z tym, że bank naliczy mu 19 złotych za prowadzenie konta.

„Opłata za rachunek wynosi 0 zł pod warunkiem wykonania przez Posiadacza rachunku minimum jednego przelewu do ZUS w miesiącu, którego opłata dotyczy. Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 19 zł jeżeli Klient nie wykona w miesiącu którego opłata dotyczy minimum jednego przelewu do ZUS.”

Taryfa prowizji i opłat z 15.10.2021

Sprawdziliśmy jednak w taryfie opłat i prowizji mBanku – wprowadzony w życie 15 października zapis nie wprowadza minimalnej wartości przelewu do ZUS, który pozwala uniknąć prowizji. A to oznacza, że wystarczy przelać nawet złotówkę. Byle tylko pieniądze wyszły z konta najpóźniej dziś.

FIRMOWE KONTO W MBANKU
FIRMOWE KONTO W MBANKU – STRONA 3. TARYFY OPŁAT I PROWIZJI MBANKU Z 15.10.2021

Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MASZ KONTO W MBANKU? PRZELEJ DZIŚ ZUS ZŁOTÓWKĘ, BO MBANK POBIERZE 19 ZŁ OPŁATY ZA RACHUNEK

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Szykuje się rekordowa podwyżka składek na ZUS w przyszłym roku. O 187 zł i 56 groszy więcej od stycznia mogą zapłacić mikroprzedsiębiorcy, którzy rozliczają...

POLSKA

Rząd proponuje obniżkę podatków. Tym razem naprawdę. Ale obniżkę w stosunku do podwyżki, którą m.in. przedsiębiorcom zafundował w ramach Polskiego Ładu.

POLSKA

Od środy obywatele Ukrainy, którzy uciekli przed wojną do Polski mogą się ubiegać o nadanie numeru pesel. Po jego uzyskaniu uchodźcy mogą wystąpić o...

GPW

mBank i Pepco wchodzą dziś do WIG20 - indeksu grupującego największe i jednocześnie najbardziej płynne spółki notowane na warszawskiej giełdzie.

%d bloggers like this: