Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

MASPEX ZA 4 MLD ZŁ PRZEJMIE CEDC (I JEGO WÓDKI)

Powstaje największa polska grupa spożywcza o obrotach przekraczających 11 mld zł. Grupa Maspex Krzysztofa Pawińskiego podpisała warunkową umowę na zakup CEDC International oraz jej spółkę zależną B2B Wine & Spirits należących dotąd do Roust Corporation. Wartość transakcji to blisko 4 mld zł.

MASPEX ZA 4 MLD ZŁ PRZEJMIE CEDC (I JEGO WÓDKI)

W wyniku planowanej transakcji Maspex zostanie nie tylko liderem napojów bezalkoholowych, ale też liderem rynku wódki w Polsce i powiększy swoje portfolio o takie marki, jak Żubrówka, Soplica, Absolwent oraz Bols.
W 2020 r. łączna wartość rynku napojów alkoholowych wynosiła ponad 39 mld zł, z czego sprzedaż wódki odpowiadała za 34 proc. rynku i miała wartość przekraczającą 13 mld zł.
Na zawarcie transakcji musi jeszcze zgodzić się UOKiK.

CEDC to lider na rynku wódki z udziałem powyżej 47% (ilościowo) i największy importer zagranicznych alkoholi w naszym kraju. Posiada portfolio wiodących marek wódki takich jak: Żubrówka ( nr. 3 na światowym rynku wódki, liczonym wielkością sprzedaży, obecna na 86 rynkach), Soplica (światowy nr. 8), Absolwent czy Bols.
Sam przejmujący, czyli Maspex, jest największą polską prywatną firmą w branży spożywczej oraz jedną z największych w Europie Środowo-Wschodniej. Spółka posiada w swoim portfolio 67 marek i łącznie oferuje ponad 2300 propozycji towarowych, a jej produkty są obecne w ponad 60 krajach na całym świecie. Produkty z portfolio Maspex powstają w 16 nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Polsce i za granicą. Przychody ze sprzedaży w 2020 roku wyniosły 5,22 mld zł.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

%d bloggers like this: