Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

MARKETY OTWARTE W NIEDZIELĘ JESZCZE DO KOŃCA STYCZNIA

Hipermarkety, supermarkety i dyskonty w niedzielę otwarte do końca stycznia. Sejm uchwalił wczoraj ustawę uszczelniającą zakaz pracy w handlu w niedziele i święta.

MARKETY OTWARTE W NIEDZIELĘ JESZCZE DO KOŃCA STYCZNIA

Sejm odrzucił większość poprawek wprowadzonych przez Senat – m.in. pozwalających na zatrudnianie w niedzielę studentów i seniorów. Jedyna merytoryczna poprawka która się utrzymała obniża do 40% minimalny poziom przychodów z działalności pocztowej, który będzie musiała wykazywać placówka handlowa, żeby można ją było uznać za pocztę. W obecnej ustawie brak tego limitu, więc każdy sklep w którym można było nadać, albo odebrać paczkę, mógł działać w niedzielę i święta.

Jeśli ustawa zostanie opublikowana w dzienniku ustaw jeszcze w październiku – a tak się prawdopodobnie stanie – wejdzie w życie 1 lutego. Jeśli rząd opóźni publikację do listopada – uszczelniony zakaz handlu wejdzie w życie 1 marca.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Dziś Sejm zajmie się rządowym projektem zakładającym wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego węgla do Polski.

BIZNES I POLITYKA

Dziś niedziela bez handlu. Czynne są tylko stacje benzynowe i sklepy, których właściciele (albo najbliższa rodzina) sami staną za kasą.

BIZNES I POLITYKA

Sejm powołał zgłoszonego przez Prawo i Sprawiedliwość Wiesława Janczyka do RPP. W głosowaniu przepadła natomiast zgłoszona przez Koalicję Obywatelską kandydatura Jakuba Borowskiego.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

%d bloggers like this: