Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MARAZM NA WALL STREET

MARAZM NA WALL STREET

Na amerykańskich giełdach konsekwentnie nastroje inwestorów zmierzają do zakończenia miesiąca i całego trzeciego kwartału na minusie.

Podczas codziennej uroczystości zamknięcia notowań NYSE sygnał do zakończenia handlu dała w środę Susan Hardwick, prezes American Water, w 5 rocznicę debiutu. Przedsiębiorstwo wodociągowe, chwalące się największym zróżnicowaniem geograficznym świadcznoych w USA usług zajuje się dostarczaniem wody i odbiorem ścieków. Na akcjach spółki można było zarobić przez 5 lat nieco ponad 38%.

A na amerykańskich giełdach wczoraj zarobić nie było łatwo. Przy Wall Street i na Nasdaq’u nastroje były mieszane. S&P500 i Nasdaq Composite poszły nieco w górę, odpowiednio o 0,02% S&P500 i 0,2%, Nasdaq, podczas gdy Dow
zakończył notowania spadkiem o 0,2%.

Tymczasem rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęła poziom nienotowany od ponad 15 lat. Dziś przed 8 czasu środowo europejskiego rentowność 10-o latek sięgnęła prawie 4,6% (4,593%).

W piątek nastąpi koniec trudnego miesiąca i kwartału. Na środowym zamknięciu indeks Dow był o 3,4% niżej niż przed miesiącem i o 2,5% niżej niż przed trzema miesiącami. Dla S&P 500 spadek przez miesiąc to 5,2%, a przez kwartał spadkiem o około 4%. Nasdaq zakończy miesiąc tracąc 6,7% a kwartał tracąc 5%.

W czwartek inwestorzy będą wyczekiwać danych makroekonomicznych na temat liczby bezrobotnych, sprzedaży domów i PKB, a następnie zwrócą uwagę na piątkowy odczyt indeksu cen osobistych wydatków konsumpcyjnych, który jest preferowanym miernikiem inflacji dla FED.

MARAZM NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

GPW

People Can Fly Group, jeden z liderów środowych spadków, pokazał dziś rano wyniki za trzeci kwartał. Sądząc po zaprezentowanym raporcie, spółka też dziś mieć...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

%d bloggers like this: