Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MARAZM NA WALL STREET

MARAZM NA WALL STREET

Na amerykańskich giełdach konsekwentnie nastroje inwestorów zmierzają do zakończenia miesiąca i całego trzeciego kwartału na minusie.

Podczas codziennej uroczystości zamknięcia notowań NYSE sygnał do zakończenia handlu dała w środę Susan Hardwick, prezes American Water, w 5 rocznicę debiutu. Przedsiębiorstwo wodociągowe, chwalące się największym zróżnicowaniem geograficznym świadcznoych w USA usług zajuje się dostarczaniem wody i odbiorem ścieków. Na akcjach spółki można było zarobić przez 5 lat nieco ponad 38%.

A na amerykańskich giełdach wczoraj zarobić nie było łatwo. Przy Wall Street i na Nasdaq’u nastroje były mieszane. S&P500 i Nasdaq Composite poszły nieco w górę, odpowiednio o 0,02% S&P500 i 0,2%, Nasdaq, podczas gdy Dow
zakończył notowania spadkiem o 0,2%.

Tymczasem rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęła poziom nienotowany od ponad 15 lat. Dziś przed 8 czasu środowo europejskiego rentowność 10-o latek sięgnęła prawie 4,6% (4,593%).

W piątek nastąpi koniec trudnego miesiąca i kwartału. Na środowym zamknięciu indeks Dow był o 3,4% niżej niż przed miesiącem i o 2,5% niżej niż przed trzema miesiącami. Dla S&P 500 spadek przez miesiąc to 5,2%, a przez kwartał spadkiem o około 4%. Nasdaq zakończy miesiąc tracąc 6,7% a kwartał tracąc 5%.

W czwartek inwestorzy będą wyczekiwać danych makroekonomicznych na temat liczby bezrobotnych, sprzedaży domów i PKB, a następnie zwrócą uwagę na piątkowy odczyt indeksu cen osobistych wydatków konsumpcyjnych, który jest preferowanym miernikiem inflacji dla FED.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

USA

Dziś poznamy oczekiwania inflacyjne Amerykanów – kluczowe dla prognozowania przyszłego wzrostu cen. Czwartkowa sesja była spokojna, choć nie zabrakło ekstremalnych ruchów kursowych. Gośćmi zamknięcia...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są to dane nieco lepsze od oczekiwań analityków.

USA

Tak nerwowej reakcji na dane o amerykańskiej inflacji już dawno nie obserwowaliśmy na rynku. Chwilę po godzinie 14:30 dolar względem złotego czy euro dosłownie...