Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

MAKARONOWY SZTAB KRYZYSOWY WE WŁOSZECH

BOJKOT MAKARONU

Ceny makaronu we Włoszech dosłownie wystrzeliły. Rząd zwołuje sztab kryzysowy, a konsumenci przecierają oczy ze zdumienia. Ceny jednego z ulubionych produktów spożywczych w tym kraju ponad dwukrotnie przebiły wskaźnik inflacji.
Aż chciałoby się krzyknąć: mama mia!

Jak informuje Reuters koszt produkcji makaronu wzrósł w marcu we Włoszech o 17,5% rok do roku i to pomimo faktu, że spadły ceny pszenicy.

Na 11 maja minister przemysłu Włoch Adolfo Urso zwołał sztab kryzysowy. Wezmą w nim udział organy publiczne oraz przedstawiciele branży i konsumentów.

Włoska inflacja wzrosła jeszcze bardziej w kwietniu do 8,8% rok do roku, napędzana głównie przez wzrost cen energii, podała we wtorek krajowa agencja statystyczna ISTAT.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: