Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

MAJÓWKOWE WZROSTY NA WALL STREET

POD ZNAKIEM INFLACJI W USA

W tym tygodniu inwestorzy oczekują raportów spółek takich jak Walt Disney, Uber czy AirBnB, a także premiery nowego iPada od Apple – to ostatnie już w najbliższy czwartek.

Gośćmi piątkowego zamknięcia handlu na nowojorskiej giełdzie byli przedstawiciele Constellation Brands, producenta piwa Corona, a od niedawna rozwijającej również gałąź konopną.

CZYTAJ TEŻ: BON ENERGETYCZNY NA OSTATNIEJ PROSTEJ

Wśród komponentów indeksów Dow Jones Industrial Average oraz S&P500 najlepszy wynik zanotowała spółka Amgen, która zyskała niemal 12% po publikacji lepszych od oczekiwań danych kwartalnych oraz wyników nowego leku odchudzającego MariTide (warto zapamiętać tę nazwę).

À propos, najsłabiej wypadła spółka McDonald’s, która spadła o nieco ponad 1% po obniżeniu o 17 dolarów ceny docelowej z 337.

W indeksie S&P 500 największe straty zanotowała spółka Expedia, która zamknęła handel ponad 15% pod kreską po obniżeniu prognoz na kolejne kwartały. Amerykanie najwyraźniej nie kwapią się do rezerwacji wyjazdów wakacyjnych z pomocą pośredników.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

MAJÓWKOWE WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.