Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

MAJĄTEK EVY KAILI ZAMROŻONY

Eva Kaili, jedna z najbardziej wpływowych greckich i unijnych polityczek została zatrzymana wraz z trzema innymi osobami.

MAJĄTEK EVY KAILI ZAMROŻONY
źródło: EBS

Największy skandal korupcyjny w historii Unii Europejskiej trwa. Śledczy w domu Evy Kaili mieli znaleźć worki pełne gotówki. Grecja zamroziła majątek eurodeputowanej i wiceprzewodniczącej parlamentu europejskiego.

Eva Kaili, jedna z najbardziej wpływowych greckich i unijnych polityczek została zatrzymana wraz z trzema innymi osobami w Belgii pod zarzutem korupcji, prania brudnych pieniędzy i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na polecenie prokuratora zamrożono jej majątek oraz najbliższej rodziny i partnera. Według doniesień belgijskich mediów w domu Greczynki znaleziono 600 tys. euro schowane w workach. Pieniądze miały pochodzić z łapówek od katarskich władz, które już wydały oświadczenie odcinające ich od afery.

Eva Kaili swoją karierę rozpoczęła w greckich mediach. Po wygranych eurowyborach została między innymi wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego szybko stając się bardzo wpływą polityk na arenie międzynarodowej.
Obecnie posłanka została wyrzucona ze swojej greckiej partii PASOK, zaś szefowa Europarlamentu Roberta Metsola zapowiedziała rozpoczęcie procedury jej odwołania.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Kwartalna sprzedaż Apple najgorsza od 6 lat. Sprzedaż Apple spadła o 5% w IV kwartale zeszłego roku i jest to największy kwartalny spadek od...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wakacje kredytowe były chyba hasłem, które najmocniej kosztowo obciążyło wyniki banków w 2022 roku. O tym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bożeną Graczyk,...

%d bloggers like this: