Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSPORT

MAERSK WIDZI POPRAWĘ W HANDLU

MAERSK O RADYKALNYCH ZMIANACH

Maersk światowy potentat na rynku transportu morskie widzi poprawę w globalnym handlu.
Vincent Clerc, prezes spółki spodziewa się spodziewa się powolnego wzrostu handlu w 2024 roku, napędzanego wzrostem popytu, a nie korektą zapasów. Jego zdaniem wzrost ten jest napędzany przez konsumentów w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Warto zauważyć, że ścieżka do poprawy globalnego handlu może być trudna.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy widzi potrzebę tworzenia możliwości i korytarzy wspierających wzrost handlu, w tym inicjatyw takich jak planowany korytarz ekonomiczny kolej-morze łączący Indie z krajami Bliskiego Wschodu i Europą. To według Funduszu są wyzwania które nadal wpływają na dynamiczny krajobraz globalnego handlu.

Dla tych co już nie pamiętają. W 2022 roku Maersk ostrzegał przed słabym popytem z powodu różnych czynników, takich jak zatłoczone łańcuchy dostaw, problemy z zaufaniem konsumentów oraz magazyny przepełnione niesprzedanym towarem.

Czy obecna prognoza duńskiej firmy okaże się znów trafna? Niebawem się przekonamy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: