Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

MAERSK O RADYKALNYCH ZMIANACH NA ŚWIECIE

MAERSK O RADYKALNYCH ZMIANACH

Druga pod względem wielkości firma spedycyjno-logistyczna Maersk ostrzega, że świat się radykalnie zmienił. Grupa sygnalizuje, że boom w branży spowodowany pandemią dobiegł końca, ponieważ popyt i stawki frachtowe spadają.

Przedstawiciele grupy poinformowali o spodziewanym spadku zysków w dalszej części roku. To efekt spadku zysków w żegludze kontenerowej oraz rosnących obaw o falę nowych statków, które zwiększą presję na branżę. Chodzi o statki zamówione przez konkurencję w czasie boomu, które wejdą do służby w tym i w 2024 roku.

CZYTAJ TEŻ: NIE TANKUJ DZIŚ, JEŚLI NIE MUSISZ. CENY PALIW W PRZYSZŁYM TYGODNIU MILE ZASKOCZĄ

Żegluga kontenerowa przeżyła niezwykły rozkwit po pierwszej fali pandemii COVID-19 w 2020 r., kiedy branża zarobiła więcej pieniędzy w ciągu trzech lat niż w poprzednich sześciu dekadach. Teraz Maersk spodziewa się wychłodzenia, ponieważ wolumeny w podstawowej działalności oceanicznej spadły o 9,4 procent w pierwszych trzech miesiącach roku, podczas gdy stawki frachtowe spadły aż o 37 procent.

Zysk operacyjny duńskiej grupy spedycyjno-logistycznej spadł o ponad dwie trzecie do 2,3 mld USD w pierwszym kwartale w porównaniu z rokiem poprzednim, ale przekroczył oczekiwania analityków na poziomie 2 mld USD. Przychody spadły o jedną czwartą do 14,2 mld USD.

MAERSK O RADYKALNYCH ZMIANACH NA ŚWIECIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: