Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

FIRMA

MAERSK ŁOWI NA LĄDZIE

Maersk – duński gigant morskiego frachtu – na łowach na lądzie. Spółka poinformowała o zakupie dwóch dużych europejskich operatorów e-commerce.

MAERSK
MAERSK NIE WOZI DLA ROSJI

Maersk zapłacił prawie miliard dolarów za Visible Supply Chain Management i B2C Europe. Obie spółki zajmują się logistyczna obsługą dużych firm z branży e-commerce. Prezes Maerska zapowiedział, że to nie koniec akwizycji. Spółka chce szybko rozwijać swoją lądową część biznesu, która na razie odpowiada za 1/4 przychodów Maerska.


Założony w 1904 roku Maersk jest największym światowym dostawcą usług transportu morskiego. Przypada na niego 1/5 morskiego frachtu kontenerowego. W tym roku notuje rekordowe wyniki po tym, jak cena frachtu wzrosła od początku pandemii pięciokrotnie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Maersk - drugi największy pod względem tonażu transportowanych towarów - kontenerowy przewoźnik świata przestaje wozić dla Rosji.

GPW

Turecki producent słodyczy Kervan Gida nie przejmie wszystkich akcji ZPC Otmuchów. Przynajmniej na razie.

FIRMA

Apple przejmuje serwis Primephonic, który streamuje muzykę klasyczną. Wartość transakcji nie została ujawniona.

AZJA

Łańcuchy dostaw z Chin znów się rwą. To może oznaczać nie tylko dłuższe oczekiwanie, ale też wzrost cen towarów. Najpierw ograniczenia dotknęły port w...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: