Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

MAERSK ŁOWI NA LĄDZIE

Maersk – duński gigant morskiego frachtu – na łowach na lądzie. Spółka poinformowała o zakupie dwóch dużych europejskich operatorów e-commerce.

MAERSK
MAERSK NIE WOZI DLA ROSJI

Maersk zapłacił prawie miliard dolarów za Visible Supply Chain Management i B2C Europe. Obie spółki zajmują się logistyczna obsługą dużych firm z branży e-commerce. Prezes Maerska zapowiedział, że to nie koniec akwizycji. Spółka chce szybko rozwijać swoją lądową część biznesu, która na razie odpowiada za 1/4 przychodów Maerska.


Założony w 1904 roku Maersk jest największym światowym dostawcą usług transportu morskiego. Przypada na niego 1/5 morskiego frachtu kontenerowego. W tym roku notuje rekordowe wyniki po tym, jak cena frachtu wzrosła od początku pandemii pięciokrotnie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie kłopoty mają armatorzy na Morzu Czerwonym Rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dominikiem Landą, ekspertem frachtu morskiego, współprowadzącym podcast ETA.fm.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w transporcie morskim i nie tylko, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dominikiem Landą, ekspertem frachtu morskiego, współprowadzącym podcast ETA.fm.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w transporcie dalekomorskim na Daleki Wschód oraz z Chin rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Cezarym Ewertowskim, wiceprezesem firmy Adecon, firmy logistycznej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w transporcie pomiędzy wschodem a zachodem oraz problemach logistycznych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Miszkiewiczem, prezesem firmy Symlog.

%d