Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

MACRON PRZED LE PEN W 1. TURZE WYBORÓW

Emmanuel Macron wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich we Francji – wynika z danych z 99 okręgów wyborczych. Urzędujący prezydent Francji zdobył 27,6% głosów.
Do drugiej tury wyborów przechodzi również Marine Le Pen – stojąca na czele prawicowego Zjednoczenia Narodowego. Le Pen zdobyła 23,4% głosów. Druga tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się 24 kwietnia – czyli za dwa tygodnie.

MACRON PRZED LE PEN W 1. TURZE WYBORÓW

Zaraz za Macronem i Le Pen trzecie miejsce zajął Jean-Luc Mélenchon- szef lewicowej Francji Nieujarzmionej. Zdobył 21,9% głosów i to o jego głosy w drugiej turze będą walczyć le Pen i Macron. Sam Jean-Luc Mélenchon mówł, że Le Pen nie powinna zasiadać w Pałacu Elizejskim.

WYBORY WE FRANCJI: EMMANUEL MACRON 27,6%


Najbliższe dwa tygodnie będą we Francji czasem walki o każdego wyborcę. Najnowszy sondaż przeprowadzony go przez IPSOS po głosowaniu pokazuje, że w drugiej turze Emmanuel Macron mógłby liczyć na ponad 50 procent głosów, a Marie Le Pen na ponad 40 procent głosów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

We Francji i w Hiszpanii rośnie inflacja konsumencka.

ŚWIAT

Ugrupowanie Ensamble! prezydenta Emmanuela Macrona straciło większość po zakończonych wczoraj drugą turą wyborach do obu izb francuskiego parlamentu.

ŚWIAT

Urzędujący prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie zamieszka w Pałacu Elizejskim.

Bez kategorii

Zwycięstwo Wiktora Orbana w wyborach parlamentarnych na opozycją. Koalicja Fidesz i KDNP czyli Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa zdobyły 54 procent głosów, a zjednoczona opozycja 34...

%d bloggers like this: