Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

MACRON PRZED LE PEN W 1. TURZE WYBORÓW

Emmanuel Macron wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich we Francji – wynika z danych z 99 okręgów wyborczych. Urzędujący prezydent Francji zdobył 27,6% głosów.
Do drugiej tury wyborów przechodzi również Marine Le Pen – stojąca na czele prawicowego Zjednoczenia Narodowego. Le Pen zdobyła 23,4% głosów. Druga tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się 24 kwietnia – czyli za dwa tygodnie.

MACRON PRZED LE PEN W 1. TURZE WYBORÓW

Zaraz za Macronem i Le Pen trzecie miejsce zajął Jean-Luc Mélenchon- szef lewicowej Francji Nieujarzmionej. Zdobył 21,9% głosów i to o jego głosy w drugiej turze będą walczyć le Pen i Macron. Sam Jean-Luc Mélenchon mówł, że Le Pen nie powinna zasiadać w Pałacu Elizejskim.

WYBORY WE FRANCJI: EMMANUEL MACRON 27,6%


Najbliższe dwa tygodnie będą we Francji czasem walki o każdego wyborcę. Najnowszy sondaż przeprowadzony go przez IPSOS po głosowaniu pokazuje, że w drugiej turze Emmanuel Macron mógłby liczyć na ponad 50 procent głosów, a Marie Le Pen na ponad 40 procent głosów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Urzędujący prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie zamieszka w Pałacu Elizejskim.

Bez kategorii

Zwycięstwo Wiktora Orbana w wyborach parlamentarnych na opozycją. Koalicja Fidesz i KDNP czyli Chrześcijańsko-Demokratyczna Partia Ludowa zdobyły 54 procent głosów, a zjednoczona opozycja 34...

UE

Firmy Google i Facebook ukarane we Francji - powodem jest polityka związana z plikami cookies.

BIZNES I POLITYKA

Francja zamrozi ceny gazu dla prywatnych odbiorców. Premier Jean Castex obiecał Francuzom, że wchodząca dziś w życie podwyżka cen o prawie 13 procent będzie...

%d bloggers like this: