Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

MACRON PONOWNIE PREZYDENTEM FRANCJI

Urzędujący prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie zamieszka w Pałacu Elizejskim.

MACRON PONOWNIE PREZYDENTEM FRANCJI

Ubiegający się o reelekcję prezydent Emmanuel Macron zwyciężył w drugiej turze tamtejszych wyborów prezydenckich, uzyskując 57,6 proc głosów. Na jego konkurentkę – szefową Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen zagłosowało 42,4 proc. wyborców.

FRANCJA WYBRAŁA PREZYDENTA


Jak powiedział tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów nowy-stary prezydent: Mamy wiele do zrobienia. Wojna w Ukrainie trwa, przypomina nam, że przechodzimy przez tragiczne czasy, kiedy Francja ma obowiązek wyrażać swój głos, nazywać jasno swoje wybory i budować swoją siłę we wszystkich dziedzinach. I będziemy to robić” – dodał Macron.

MACRON – 57.6%; LE PEN – 42.4%

Frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła około 72 proc. Jest to drugi najgorszy wynik w historii bezpośrednich wyborów prezydenckich we Francji. Niższą frekwencję odnotowano tylko w 1969 roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

We Francji i w Hiszpanii rośnie inflacja konsumencka.

ŚWIAT

Ugrupowanie Ensamble! prezydenta Emmanuela Macrona straciło większość po zakończonych wczoraj drugą turą wyborach do obu izb francuskiego parlamentu.

POLSKA

Zakaz importu węgla z Rosji coraz bliżej. Wczoraj Prezydent podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę i służących ochronie...

ŚWIAT

Emmanuel Macron wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich we Francji - wynika z danych z 99 okręgów wyborczych. Urzędujący prezydent Francji zdobył 27,6% głosów. Do...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: