Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MABION ZNÓW MOCNO ROŚNIE – DZIŚ JUŻ WIADOMO DLACZEGO. CZY KTOŚ WIEDZIAŁ WCZEŚNIEJ?

Mabion drugi dzień mocno w górę – ale dziś już wiadomo dlaczego. Akcje Mabionu, które czwartkowe notowania rozpoczynały od 63.5 złotego – dziś kosztują już ponad 90 złotych za sztukę. Mabion poinformował dziś, że podpisał finalną umowę dotyczącą wytwarzania dla koncernu Novavax składnika szczepionki przeciwko SARS-CoV-2. Łączna wartość czteroletniej umowy to 1 miliard 460 milionów złotych – to więcej, niż jeszcze wczorajsza kapitalizacja Mabionu.

MABION ZNÓW MOCNO ROŚNIE - DZIŚ JUŻ WIADOMO DLACZEGO. CZY KTOŚ WIEDZIAŁ WCZEŚNIEJ?

Mabion i Novavax przewidują, że rozpoczęcie procesu wytwarzania w skali komercyjnej w standardzie GMP nastąpi w grudniu 2021 roku.
„Rozpoczęcie realizacji zlecenia jest następstwem przeprowadzenia przez spółkę działań w zakresie prac związanych z transferem procesu wytwarzania oraz metod analitycznych w oparciu o procedury i wymagania Novavax, jak też przygotowania systemu jakości spółki do wdrożenia nowego procesu i produktu, przewidzianych umową ramową z Novavax z dnia 3 marca 2021 r” – podał Mabion w komunikacie.
Mabion podał, że umowa ma charakter bezwarunkowy, a jej zawarcie i rozpoczęcie jej realizacji są niezależne od procedury rejestracyjnej kandydata na szczepionkę Novavax na poszczególnych rynkach.
Umowa została zawarta na czas określony do końca 2025 roku, z opcją jej przedłużenia.

Adam Pietruszkiewicz, członek zarządu Mabionu, tłumaczył dziś inwestorom szczegóły zawartej właśnie umowy.

MABION ZNÓW MOCNO ROŚNIE

Wycena Mabionu dziś przekroczyła wartość umowy z Novavaxem – ale kurs już wczoraj, czyli przed upublicznieniem informacji o zawarciu bezwarunkowej umowy na produkcję antygenu – rósł o 18 procent. Zapytaliśmy zarząd czy sprawdził szczelność swoich procedur ochrony informacji poufnych – bo taka sytuacja budzi oczywiste pytania o to, czy ktoś kupował akcje Mabionu wiedząc już, że za chwilę umowa zostanie podana do wiadomości wszystkich inwestorów.

MABION ZNÓW MOCNO ROŚNIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Warszawska giełda zamyka przejęcie parkietu w Armenii. Kierowana przez Marka Dietla spółka poinformowała dziś, że za 9,6 miliona złotych kupiła własnie 65 procent akcji...

RYNKI

Chcesz dywidendę z CD Projekt? Na decyzję masz mało czasu, bo trzeba ją podjąć najpóźniej w czwartek.

POLSKA

Spadkowy debiut Games Box na NewConnect.

POLSKA

Akcjonariusze bez dywidendy z PGE.

%d bloggers like this: