Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

MABION: KILKA POWODÓW SPEKTAKULARNEGO WZROSTU

Mabion był w środę 5 najintensywniej handlowaną spółką na GPW z obrotami przekraczającymi 58 mln. zł i największym wzrostem na głównym rynku: 22,58%. Dlaczego? Powody pojawiały się aż do wieczora.

MABION: KILKA POWODÓW SPEKTAKULARNEGO WZROSTU

Amerykański koncern farmaceutyczny Novavax w ciągu najbliższych dni ma przedstawić dane z 3 fazy badań klinicznych nad szczepionką na koronawirusa – takie nieoficjalne informacje dotarły z konferencji dla inwestorów. Choć spółka nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu, to wystarczyło by kurs firmy ze stanu Maryland wystrzelił w środę o blisko 20 proc.

W marcu Mabion podpisał z Novavaxem umowę na transfer technologii i próby techniczne produkcji w Polsce właśnie szczepionki przeciw Covid-19 w skali komercyjnej.

Wynik trzeciej fazy badań będą kluczowe dla ewentualnej decyzji Agencja Żywności i Leków (FDA) o dopuszczeniu szczepionki do użycia.
Wieści zza Oceanu okazały się też ważne dla inwestorów polskiego Mabionu.
Kurs akcji spółki z Konstantynowa Łódzkiego zyskał dziś 22 proc. – najwięcej ze wszystkich spółek notowanych na głównym rynku GPW. Handel akcjami Mabionu sięgnął 60 mln zł, ustępując pod tym względem jedynie tuzom z WIG20: CD Projektowi, KGHM, PZU i Orlenowi.

Po sesji Giełda ogłosiła, że do indeksu mWIG40 wejdą dwie spółki, dla których łaskawe czas pandemii okazał się łaskawy – dystrybutor IT Asbis, oraz właśnie biotechnologiczny Mabion.

Spółki te zamienią się miejscami w sWIG80 z nieruchomościowymi GTC i Echo Investment. Do sWIGu dołączą również AC Autogaz, Action, PCF Group oraz Police. Znikną z indeksu produkująca seriale i widowiska telewizyjne ATM Grupa, gamingowy Boombit, Harper Hygienics, oraz producent oprogramowania – Sygnity.
Zmiany wejdą w życie po sesji 18 czerwca.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

POLSKA

CCC ze stratą. Grupa CCC miała w trzecim kwartale 64,9 mln zł straty netto wobec 12,2 mln zł zysku netto w trzecim kwartale 2021...

POLSKA

O ponad 9 proc, spadły dziś akcje producenta kotłów firmy, Rafako po tym jak okazało się, że jeden z najbogatszych Polaków, Michał Sołowow nie...

POLSKA

Zarząd sprzedaje akcje CD Projekt.

%d bloggers like this: