Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

LW BOGDANKA Z MILIONAMI STRATY

BOGDANKA

Bogdanka odnotowała prawie 26 mln straty netto w trzecim kwartale. Rok wcześniej w tym okresie zysk wyniósł niemal 77 mln zł netto, – podała spółka węglowa w komunikacie.

Strata operacyjna wyniosła prawie 38 mln zł wobec ponad 100 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 61 mln zł wobec 212,5 mln zł rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: ZYSK GPW MNIEJSZY NIŻ PRZED ROKIEM

Wpływ na wyniki operacyjne grupy w trakcie trzech kwartałów 2022 r. miały przede wszystkim problemy geologiczne, które wydarzyły się w III kwartale 2022 r. Chodzi o nagły i niespodziewany wzrost ciśnienia eksploatacyjnego, w wyniku czego doszło do tzw zaciśnięcia ściany, co spowodowało mniejszą produkcję węgla, a tym samym sprzedaż.

Produkcja węgla handlowego w trakcie trzech kwartałów 2022 r. wyniosła 7 mln 163 tys. ton, czyli o 340 tys. ton mniej niż rok wcześniej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LW BOGDANKA Z MILIONAMI STRATY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: