Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

LVMH: W 2Q21 PRAWIE 15 MLD USD PRZYCHODÓW

Potentat rynku dóbr luksusowych LVMH odrobił w drugim kwartale całą pandemię. Właściciel marek takich jak Luis Vuitton, Moet Henessy, czy Christian Dior miał między kwietniem a czerwcem prawie 15 mld euro przychodów – o 14% więcej, niż w tym samym kwartale przed pandemią.

Wzrost przychodów napędzała głównie galanteria skórzana i moda, które przynoszą LVMH prawie trzy czwarte rocznego zysku operacyjnego. Ale rosła też sprzedaż win i mocnych alkoholi.

Marża operacyjna LVMH wzrosła do nowego maksimum 26,6 procent w pierwszym półroczu, o 5,5 punktu więcej, niż w drugim kwartale 2019 roku.
Kurs LVMH od początku roku wzrósł już o około 30 procent, ustanawiając wczoraj historyczny rekord – 673 euro za akcję. Dzięki temu Bernarnd Arnault stał się trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie za założycielem Amazona Jeffem Bezosem i założycielem Tesli Elonem Muskiem.

Dzisiaj wyniki podadzą kolejne firmy z rynku luksusowego – Kering, który kontroluje m.in. Gucciego, oraz Moncler. A w piątek poznamy wyniki grupy Hermes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.