Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

LVMH: W 2Q21 PRAWIE 15 MLD USD PRZYCHODÓW

Potentat rynku dóbr luksusowych LVMH odrobił w drugim kwartale całą pandemię. Właściciel marek takich jak Luis Vuitton, Moet Henessy, czy Christian Dior miał między kwietniem a czerwcem prawie 15 mld euro przychodów – o 14% więcej, niż w tym samym kwartale przed pandemią.

LVMH: W 2Q21 PRAWIE 15 MLD USD PRZYCHODÓW

Wzrost przychodów napędzała głównie galanteria skórzana i moda, które przynoszą LVMH prawie trzy czwarte rocznego zysku operacyjnego. Ale rosła też sprzedaż win i mocnych alkoholi.

Marża operacyjna LVMH wzrosła do nowego maksimum 26,6 procent w pierwszym półroczu, o 5,5 punktu więcej, niż w drugim kwartale 2019 roku.
Kurs LVMH od początku roku wzrósł już o około 30 procent, ustanawiając wczoraj historyczny rekord – 673 euro za akcję. Dzięki temu Bernarnd Arnault stał się trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie za założycielem Amazona Jeffem Bezosem i założycielem Tesli Elonem Muskiem.

Dzisiaj wyniki podadzą kolejne firmy z rynku luksusowego – Kering, który kontroluje m.in. Gucciego, oraz Moncler. A w piątek poznamy wyniki grupy Hermes.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

Z danych wynika, że inflacja we Francji rośnie - zarówno konsumencka, jak i zharmonizowana. Nieco spadła dynamika cen producenckich.

UE

Francja przesyła gaz do Niemiec, ale boryka się z niedoborami paliwa i agresją obywateli.

UE

We Francji i w Hiszpanii rośnie inflacja konsumencka.

ŚWIAT

Ugrupowanie Ensamble! prezydenta Emmanuela Macrona straciło większość po zakończonych wczoraj drugą turą wyborach do obu izb francuskiego parlamentu.

%d bloggers like this: