Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

LUIS AMARAL ODCHODZI Z ZARZĄDU EUROCASHU

Eurocash bez Luisa Amarala w zarządzie. Twórca i największy akcjonariusz Eurocashu – ma 44% akcji – odsuwa się od bezpośredniego zarządzania spółką.

LUIS AMARAL
LUIS AMARAL, TWÓRCA I NAJWIĘKSZY AKCJONARIUSZ EUROCASH

Eurocash poinformował w komunikacie, że z zarządu oprócz Amarala odchodzi również Noel Collett. Zastąpia ich polscy menedżerowie – Tomasz Polański i Dariusz Stolarczyk.

Luis Amaral przekazuje stery Eurocashu

Decyzja Luisa Amarala o odejściu z zarządu była spodziewana co najmniej od połowy grudnia, gdy prezesem Eurocashu został Paweł Surówka. Amaral ma wkrótce zostać przewodniczącym rady nadzorczej.

CZYTAJ TEŻ: GALERIE HANDLOWE – LOCKDOWN NIE WRÓCIŁ. KLIENCI TEŻ

Nowy zarząd ma przygotować nową strategię Eurocashu. Część rynku spodziewa się, ze spółka postanowi o sprzedaży części aktywów. Dziś Eurocash wciąż oparty jest przede wszystkim o część hurtową biznesu, dostarczającą FMCG do powiązanych ze spółką na zasadzie bardzo miękkiej franczyzy małych sklepów i gastronomii. Ale posiada też część detaliczną na zasadzie własności, albo twardej franczyzy. To przede wszystkim sieć Delikatesy Centrum, saloniki Inmedio, drogerie Kontigo, oraz Frisco.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LUIS AMARAL ODCHODZI Z ZARZĄDU EUROCASHU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Grupa CCC szacuje, że miała EBITDA w czwartym kwartale roku obrotowego na poziomie 86 mln zł. Tymczasem rynki oczekiwały ponad 112 mln zł.

GPW

XTB to międzynarodowy dostawca produktów, usług i rozwiązań technologicznych w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. Spółka jest notowana w indeksie mWIG, w ciągu ostatniego roku...

GPW

Mamy pierwsze rozczarowanie tegorocznego sezonu wyników na GPW. Już po środowej sesji rynkowy broker, spółka XTB podała że w ostatnim kwartale 2022 roku zarobiła...

GOSPODARKA

Santander chce wyemitować obligacje o wartości 5 mld zł. Santander podał, że obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, której wysokość zostanie ustalona w...

%d bloggers like this: