Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

LPP: ZYSK OPERACYJNY 87.2 MLN ZŁ 1Q ROKU OBROTOWEGO 21/22

Przeszło 87 milionów złotych zysku operacyjnego wypracowała grupa LPP w zakończonym w kwietniu pierwszym kwartale roku obrachunkowego 2021/22. Zysk netto wyniósł 21,5 miliona złotych – poinformowała spółka w raporcie. Wynik operacyjny przewyższył szacunki spółki, według których miał wynieść 70 mln zł. Rok wcześniej grupa miała przeszło 260 milionów zł straty operacyjnej i 362 miliony zł straty netto.

Przychody grupy wyniosły niemal 2 i pół miliarda zł, co oznacza niemal 2-krotny wzrost. Jednocześniej spółka poinformowała, że chce regularnie wypłacać dywidendę w dwóch częściach. Dywidenda w wysokości 450 zł na akcję, ma być wypłacona w dwóch transzach po 225 zł na akcję. Pierwsza 20 lipca, a druga – 6 października tego roku.

LPP jest też zadowolone jest też ze sprzedaży w maju i w czerwcu, co z kolei pozytywnie wpłynie na wyniki II kw. tego roku, poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz podczas wideokonferencji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Ponad 15 tys. zł trzeba zapłacić dziś za jedną akcję odzieżowej spółki LPP. To nie tylko historyczny rekord w przypadku firmy z Trójmiasta, ale...

GPW

LPP - producent i sprzedawca odzieży - dobrze ocenia drugi kwartał i podtrzymuje dwucyfrowe poziomy wzrostu sprzedaży założone w całorocznych celach spółki.

Bez kategorii

O prawie 70% poprawił kwartalny zysk Pekao SA, drugi co do wielkości aktywów bank w Polsce. Bank z żubrem zarobił na czysto w drugim...

GPW

25 złotych wynosi cena emisyjna Cavatina Holding. To o połowę mniej niż wynosiła cena maksymalna. Wartość oferty to 187,5 mln zł.