Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

LPP: ZYSK OPERACYJNY 87.2 MLN ZŁ 1Q ROKU OBROTOWEGO 21/22

Przeszło 87 milionów złotych zysku operacyjnego wypracowała grupa LPP w zakończonym w kwietniu pierwszym kwartale roku obrachunkowego 2021/22. Zysk netto wyniósł 21,5 miliona złotych – poinformowała spółka w raporcie. Wynik operacyjny przewyższył szacunki spółki, według których miał wynieść 70 mln zł. Rok wcześniej grupa miała przeszło 260 milionów zł straty operacyjnej i 362 miliony zł straty netto.

LPP: ZYSK OPERACYJNY 87.2 MLN ZŁ 1Q ROKU OBROTOWEGO 21/22

Przychody grupy wyniosły niemal 2 i pół miliarda zł, co oznacza niemal 2-krotny wzrost. Jednocześniej spółka poinformowała, że chce regularnie wypłacać dywidendę w dwóch częściach. Dywidenda w wysokości 450 zł na akcję, ma być wypłacona w dwóch transzach po 225 zł na akcję. Pierwsza 20 lipca, a druga – 6 października tego roku.

LPP jest też zadowolone jest też ze sprzedaży w maju i w czerwcu, co z kolei pozytywnie wpłynie na wyniki II kw. tego roku, poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz podczas wideokonferencji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Nowy słowacki rząd Roberta Fico szuka pieniędzy na obietnice wyborcze i wymyślił, że znajdzie je nakładając na banki dodatkową 30 proc. daninę. CZYTAJ TEŻ:...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach PKP Cargo rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z doktorem Maciejem Jankiewiczem, członkiem zarządu PKP Cargo ds. finansowych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O debiucie Space Fox Games na NewConnect rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Aleksandrem Korulskim, prezesem Space Fox Games.

GPW

Raportem za trzeci kwartał roku nie zachwycił giełdowy Eurocash. Zyski spółki okazały się bowiem gorsze zarówno od tych sprzed roku jak i od rynkowych...

%d