Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

LPP WYPŁACI 430 ZŁ DYWIDENDY NA AKCJĘ

LPP WYPŁACI 430 ZŁ DYWIDENDY NA AKCJĘ
fot. foszczak/CSC

LPP odnotowało ponad 1 mld zł skonsolidowanego zysku netto wobec 950 mln zł zysku rok wcześniej. Spółka zapowiedziała, że wypłaci dywidendę w wysokości 430 zł na akcję.

Zysk EBITDA wyniósł prawie 2 MLD 600 mln zł wobec 2 mld zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły z kolei prawie 16 mld zł zł wobec 11 miliardów 330 mln zł rok wcześniej.

Wzrosty przychodów osiągnęły wszystkie marki grupy, a największe – Sinsay.

Jednocześnie wszystkie główne marki LPP wygenerowały więcej przychodów z zagranicy niż z Polski.

Spółka przewiduje, że w 2023 roku będzie miała dwucyfrowy wzrost przychodów. Spółka zakłada, że w tym roku uda jej się osiągnąć marżę na poziomie w przedziale 51 – 53%.

W tym roku LPP ma zamiar wydać ponad 1 mld 100 mln zł na nakłady inwestycyjne, głównie na rozwój sieci salonów stacjonarnych, których spółka chce zwiększyć o 20%.

Zarząd LPP rekomenduje też wypłatę dywidendy w wysokości 430 zł na akcję. Dywidenda miałaby być wypłacona w dwóch równych transzach.
Proponowany dzień dywidendy to 10 lipca, a jej wypłata miałaby nastąpić w dwóch terminach: 14 lipca i 10 października 2023 roku.

Rok temu LPP wypłacił dywidendę w wysokości 350 zł na akcję.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: